Sivrihisar Haberleri

İzmir Fuarında Sivrihisar

DÜNYANIN MERKEZİ SİVRİHİSAR TRAVEL TURKEY FUAR İZMİR’DE YERİNİ ALDI.

11 izmir fuari - İzmir Fuarında Sivrihisar

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Dünyanın Merkezi Sivrihisar’ın tarihi turistik değerlerini tanıtmak ve ilçenin turizm potansiyelini güçlendirmek adına Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 11.si düzenlenen İzmir Fuar Merkezinde gerçekleştirilen “Travel Turkey” Turizm Fuarı ve Kongresine katıldı.

Ülkemizin ve Dünyanın farklı yerlerinden birçok yerli ve yabancı katılımcının bir araya geldiği, fuarda Sivrihisar Belediyesi olarak ilçemizin en iyi şekilde tanıtılması için çabalıyoruz.”

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nünde katıldığı fuarda Sivrihisar standı yoğun ilgi gördü.

Sivrihisar’ın kültürel değerleri, yöresel lezzetleri ve tarihi güzellikleri insanların ilgisini çekmekte olup, merak uyandırmaktadır. İlçemizin turizmine büyük ölçüde katkı sağlayacak olan fuarda ilçemizi tanıtmaya devam edeceğiz. Travel Turkey Fuar İzmir’e gelen tüm ziyaretçileri Sivrihisar standımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”

Travel Turkey İzmir 7 Aralık Perşembe günü 11:00’de Fuar İzmir’de yapılan kongre ile açıldı. Açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş 11. Turizm Fuarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

Sivrihisar standını Eskişehir Valisi Sayın Özdemir Çakacak, İzmir Gaziemir 3.üncü Kara Havacılık Alay Komutanı Sivrihisarlı Kara Pilot Albay Hüsamettin Gürel ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

Başkan Yüzügüllü “Uluslararası düzeyde düzenlenen, yerli ve yabancı katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği önemli bir turizm fuarında bizde Sivrihisar olarak yerimizi aldık, tarih ve kültür şehri, medeniyetler ve evliyalar diyarı Sivrihisar’ımızın tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirerek dünyaya tanıttık. Etkinlik süresince standımızın ve fuarın yıldızı olan temsili Nasreddin Hoca’mız Mustafa Karatepe ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, İzmir programı kapsamında İzmir Gaziemir 3.üncü Kara Havacılık Alay Komutanı Sivrihisarlı Kara Pilot Albay Hüsamettin Gürel’i makamında ziyaret etti.

husamettin gurel ziyaret - İzmir Fuarında Sivrihisar

widget logo - İzmir Fuarında Sivrihisar
sivrihisar sehrengizi 1 - İzmir Fuarında Sivrihisar