Ülke Haberleri

İzmir’de Deprem

İzmir’de 6,6’lık Deprem Oldu.

30 Ekim 2020

AFAD, depremin merkez üssünün Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olduğunu duyurdu. İzmir kent merkezi çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde büyük panik yaşandı.

16,5 kilometre derinlikle meydana gelen deprem İstanbul dahil çevre illerden de hissedildi. Depremin 35 saniye sürdüğü belirtildi.

***

Deprem enkazından arama ve kurtarma çalışmaları sabaha kadar devam etti. Enkazdan kurtarılanlar olduğu gibi 31 Ekim 2020 saat 12:00 itibarıyla 25 kişi hayatını kaybederken 831 yaralı olduğu kaydedildi. Devlet tarafından deprem bölgesine acil yardımlar yapıldı.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan mağfiret ve rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz. Başımız sağolsun. Ölüm hayatın gerçeği, acılarını paylaşıyoruz. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Allah Ülkemizi arzi ve semavi musibetlerden muhafaza etsin, amin.

***

YAŞAM ÜÇGENİ ?

19 Saatlik mucizeyi yaşam üçgenine bağlayanlar 300 yıllık Ashabı Kehf mucizesini neye bağlayacaklar, hangi bilimsel gerçekle izah edecekler acaba? Ayda Bebeğin enkaz altında yaşadığı 91 saatlik bir mucizeyi yaşam üçgenine bağlayıp Allah’ın yaşatma kudretini görmezden geliyorlar.

İzmir depreminde büyük bir mucize yaşandı. Üç yaşındaki ayda bebek 91 saat sonra buzdolabı oyuncağı ile oynarken bulundu. Sanki göçük altında değil de normal bir ev ortamındaymış gibi bulundu. O çocuğa o karanlık ortamı aydınlık olarak veren kim o soğukta onu ısıtan kim? O yalnızlıkta korkudan uzak tutan kim neymiş yaşam üçgeni boşluğu oluşmuşta çocukların metebolizmaları daha güçlüymüş te sanki depremde tüm çocuklar kurtuluyormuş da bu da normalmiş gibi yorumlar yapılıyor. Peki Ashabı Kehf bir mağarada 300 sene nasıl uyutuldu onları hangi yaşam üçgeni korudu acaba?

Yahu onu kurtaran saklayan muhafaza edenin Allah olduğunu söylemeye diliniz varmıyor. Çünkü siz Allah’a değil bilime doğaya inanıyorsunuz bilimi de doğayı da yaratan Allah’tır. Kendinize gelin bu büyük mucizeyi farklı yorumlamayın.

Son olarak şunu da ifade edeyim bu mucizeye ulaşmayı mevlam yıllardır yurt içi yurt dışı demeyip garip gurebanın yardımlarına koşan İHH arama kurtarma ekibine nasip etti onların bu mucizeye tanıklıkları esnasında getirdikleri sevinç tekbirleri yıllardır Müslüman mahallesinde salyangoz satan şeytanın uşaklarını oldukça rahatsız etti.

Çünkü o mucizeyi yüksek sesle ancak tekbirlerle İHH duyurabilirdi. Allah o yüzden kendi ismini onlar vesilesiyle duyurdu. Milletimiz de bu vesileyle bu zihniyeti çok iyi tanımış oldu. Allah bunların şerlerinden memleketi muhafaza buyursun.

İYİ Kİ AFAD VAR

Eskiden Sadece Özel Arama Kurtarma Ekibi AKUT vardı şimdi çok şükür Devletimizin AFAD’I var, UMKE var başka yardım Kuruluşlarımız var.

Cumhurbaşkanımızın afet zamanlarını düşünerek yaptığı en güzel işlerden birisi de kısa adı AFAD olan Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığını kurması olmuştur. Depremlerde, yangınlarda, sel felaketlerinde ve boğulmalarda hep bu AFAD ekiplerini görürüz.

4.11.2020 – Abdullah Yeşilkaya

Ülke Haberleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - İzmir'de Deprem