Haber Arşivi

Kahramanlar Unutulmadı

GÜNDEM YORUMLARI

sehitlik anma - Kahramanlar UnutulmadıKAHRAMANLAR UNUTULMADI!

Sivrihisar Şehitliğinde düzenlenen törenle kahraman şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanımız Hv.SS.Albay İsmet Ünlen ve Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’nün çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu, saygı atışı, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayrağının göklere çekilmesi ile devam etti.

Sivrihisar Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümünü ve Şehitlerimizi Anma adına hazırladığı programa Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü, Kaymakamımız sayın Erdinç Yılmaz ve Garnizon Komutanımız Hv.SS.Albay sayın İsmet Ünlen de katıldı. Tören saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunuşu ile başlayan tören sinevizyon gösterimi, şiir dinletisi ve öğrencilerin üstün performans sergilediği tiyatro gösterileriyle son buldu.   18 Mart 2015

* * *

Dağcı Rıdvan Şükür, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi sınırları içerisinde bulunan doğa yürüyüşü parkurlarında yürüdü, ayrıca bölgedeki antik Frigya’nın önemli şehri Pessinus’u gezdi.

Doğa sporcusu ve dağcı Rıdvan Şükür, Sivrihisar etkinliğinde çevredeki doğa yürüyüşü parkurlarında yürüdü, Sivrihisar’ın doğal ve tarihi güzelliklerini gezdi. Sivrihisar’a kendisini çekenin doğa ve arkeoloji sevgisi ile olduğunu söyledi.

Sivrihisar’ın önemli bir tarihi eseri olan Zaimağa Konağı’nda 24 Mart 1922’de Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldığını söyleyen Şükür, Bu toplantı Ankara dışında yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısı olarak tarihteki yerini aldığını ve kendisinin her Sivrihisar etkinliğinde bu konağı ziyaret ettiğini dile getirdi.

Sivrihisar Aziz Mahmut Hudai Camiinde Çanakkale şehitlerini anma programı çerçevesinde İmam Hatip lisesi öğrencileri ve din görevlileri birlikteliği ile anma programı yapıldı.  18 Mart 2015

canakkale anma - Kahramanlar Unutulmadı

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Kahramanlar Unutulmadı