Haber Arşivi

Kasım 2015 Sivrihisar Gündemi

SİVRİHİSAR CHP OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
Sivrihisar CHP Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Genel Kurulunu Eskişehir’den gelen İl Başkanı ve Millet Vekili, Seçimlerde Millet Vekili adaylarının da katıldığı toplantı ile Yeni yönetimini seçti. Yönetim kadrosu gençleşerek devam ederken yeni isimler göze çarptı. Yönetime Eski Demokrat Partililerinde katılmasıyla İdeolojini Sağa kaydırmaya devam Sivrihisar CHP’sine başarılar dileriz. Yeni yönetimin Sivrihisar’a faydalı olması dileklerimizle.
Sivrihisar’ın Büyük Şehir Belediyesinin ilgisinde olan SU sorunu devam ediyor. Yeni yönetiminin Su Pompalarının yedeklenmesi hakkında girişimlerde bulunmasını bilgilerine sunarız. Çağımızın 21 yüz Yıl olduğunu unutmaması gereğinin yapılmasını temenni ederiz. 25.11.2015

Nasreddin hoca gidiyor İzmir’e durdurun Allah aşkına. Hocanın heykelinin İzmir karabağlarda ne işi var. Sahiplenemiyoruz. Türkiye’nin her tarafına giden yol kavşağında olmamızda kar etmiyor. Bu heykelin daha büyüğünü Sivrihisar jandarma karakolu karşısına dikerek Türkiye’mize hoca Nasreddin’in diyarı olduğumuzu haykırma zamanı gelmiştir. Akşehir’den sonra İzmir, kim bilir daha hangi illerde sıradadır hocayı sahiplenmeye. Hoca gidiyor hoca Sivrihisarımızdan durdurun Allah aşkına.

HALKIN İÇİNDEN GELEN VEKİL HARUN KARACAN
Alışılmışın yerine alışmadığımız şekilde karşımıza çıkan AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Harun KARACAN sana yakışanı yaptın. Bildiğimiz Harun KARACAN ETO Eskişehir Ticaret Odası Başkanı iken temsil ettiği toplulukta gösterdiği Halkla İlişkilerini Vekil olunca Siyasi Partisinin Ötesinde Eskişehir’in Vekili olduğunu kendisini Seçen Seçmenin ayakları altında Ofis açarak yaptı. Daha önce birçok masraf ederek Büyük Millet Meclisine iş gördürmeye gidenler kadar iletişim kurması için kendisine köle edenler artık bunu kimseye yalvarmadan yapabilecekler. İşi düşenlere de artık referansın kim diye sorulmayacak.

Sayın AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Harun KARACAN Evet, şimdi birazda Eskişehir için bir Bakanlık yakışır ve Bakanımızın olduğunun farkına varamadık. Bakanlık alan bütün Şehirler nimetten faydalanırken Eskişehir bu nimetlerden yoksun kaldı. Milli Eğitim Bakanı Eskişehir de olan Şehrimiz hiçbir şekilde fayda sağlayamadığını gördük. Bizde buradan Sayın Başbakandan Harun KARACAN’IN iyi bir Sanayi ve Ticaret Bakanı olacağını söylemek isteriz. Hem Eskişehir’e ve Bakanlığa yakışacağı bundan sonrada Siyasi Partisinin daha çok kesime sesleneceğini arz ederiz.
Sayın Harun KARACAN tabandan gelip buralarda bıraktığı izler ve unutulan Eskişehir için Halkın Umudu durumuna gelmiştir. Sanayileşmiş bir Eskişehir için açılan Ofis her kesim ile dolup sorunlarını dile getireceklerin durak noktası olacaktır. Yani o Ofis artık Büyük Millet Meclisinin Eskişehir Şubesi durumuna gelecektir.
Sayın Harun KARACAN’I buradan yapmış olduğu girişimi için kutlar, birçok Vekil gibi Seçilince unutanlardan olmadığı için Teşekkür ederiz. Eskişehir için yapılacakların vaatlerde kalmaması ve Sanayileşme ile Okulların geliştirilmesine katkılarını bekleriz. 12.11.2015

* * *

Geldiğimiz noktada bakarsanız Köleleştirilmiş ve sınıflara ayrılmış insanlar olarak arkan güçlü ise ve yalakaların varsa iş güç sahibi olabilirsin hatta bir yerde Müdür bile olabilirsin. Sonrada bu Vatan hepimizin dersiniz. Bakarsınız yolda yürüdükleriniz hükmedilmekten yorulmuş ha burası ha başka yer üzerine basılan ayak kimin olduğu önem taşımaz.
Komşunun bahçesinde gözünüz varsa kendi bahçenizin bekçisine dikkat etmelisiniz. Bugün Sosyal Devlet Kadrolaşmada izlediği kıstaslara bakarsanız neler gördüğünüz sizi şaşırtmaktan öte ilginç gelebilir ve sizi de o çark içine alabilir.
Sonuçta şimdi Sizin seçtikleriniz seçilinceye kadar onlarda torpil peşinde koşar ve lanet okur ama seçilince hemen unutuverirler. Sonrada kapıdaki etek öpenlerin sıralarını çok görürler. 07.11.2015

IŞIKLAR ALTINDA SİVRİHİSAR
Sivrihisar’ın Simgelerinden olan Sivrihisar’ın adını aldığı tepenin altında bulunan Kilise ve Hamamlar yanında bulunan boş alanlar Sivrihisar Belediyesi tarafından Park düzenlemeleri hızlı bir şekilde Gece Mesaileri ile devam etmektedir.
Bu alan Turizme açılması ve Gündüz saatlerinde sürekli açık bulundurulması ile daha cazip pozisyona girecektir. Çok yakında Zaimoğlu Konağı yanındaki Konak’ta Restorasyonu tamamlanınca yeni gelir kaynaklarının yolu açılmış olacak. Kilise yanında dizilmiş olan Hemşehrimizin yapmış olduğu Heykeller Şehrin girişinden itibaren yol boyuna renk ve merak katar.
Çarşamba günü Halk Pazarını ziyarete gelen gezi turları hem görsel ziyafet ve Köy Ürünlerini Üreticisinden Direk alarak avantaj sağlayarak bir sonraki ziyaretlere davetiye çıkarmaktadırlar. 06.11.2015

* * *

HALKI UNUTANLARI HALK ÇABUK UNUTUR.
Varsa cesaretin yaşama hakkını kendinde bulursun. Eğer ki aklında yaşama ait mutlu olabileceğin kendine hâkimiyetin yoksa yarını düşünmeden beklersin. Başının üstünde sana hükmeden kavramı.
Dünya varlığından beri korkuların üstüne hükmetmeye bağışıklı olarak kurulmuş. Olağan olan tabiat olaylarını dahi kendi yönünde kullanırken sistemini yaratmış, korkular.
Sen ben öteki ne zaman ne olacak ve nasipse yaşayacağız der gibi. Kabullenmek içimizdeki bizi yöneten ve buna karşı gelen duygularımızda içimizdeki isyan, asi çocuk. Ne de güzel biat eden kişiler, altta ve sonrası aşiretler ile milliyetçilik duygusu ile kandırmaca. Kendi içimizdeki büyüttüğümüz ayrıcalık hal bu iken sen birine, öteki diğerine derken zincir uzayıp gidiyor. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oluvermişsin. Başkalarının hâkimiyeti üzerine kartlarını oynarken kendi elinde olanların gittiğini gördüğünde çok geç kalmışsındır. Halkın tabanını göremeyenler ve varlıklarının sebebini anlamayanlar ne kadar yanıldıklarının farkında olduklarını görmeye fırsatları bile olmadan yok olacaklardır. Şimdilerde Sosyal Demokrat olduklarını düşünen toplumlar ilk oylamada kimlerin Demokrat olarak kabul edildiklerini görüyorlar. Kendisine sahip olmayanlar halkın oylamasında kendilerini hemen yok olmasını izliyorlar.
Ülkede yaşayanların kabul ettiği zümrelerde yarısı tüm toplumu kucaklarken karşıda olanların gurupları Milliyetçi söylemlerle terazinin dengesini bile sağlayamıyorlar. İşte izleyenler ve takip edenler anlıyor ki kimler toplumcu ve idealist.
Kendileri Kral olma yönünde olanlar karşısındakini suçlarken bakarsınız halk sultanın kim olduğunu hemen söyle verir. Şimdilerde sus pus ve arkasından sürüklediklerine hesap sormaya başladılar. Siz bu toplumu anlama yeteneğine sahip değilsiniz. Gölge etmeyin bari İnsanlar kendilerini yönetenlerle yaşamaya devam ederek mutlu olsunlar. 04.11.2015

* * *

2015 Teknoloji döneminde Sivrihisar (Köylerimiz) Mahallelerinde GSM Hizmeti almayan unutulan veya ihmal edilen her seçim öncesi de söz verilen yerlerimiz var.
Yazık Mezraa da dahi elektrikleri kaçak kullanılırken Anadolu da Teknoloji döneminde Tüm GSM Operatörleri taahhüt ettikleri halde bu taahhüdünün unutuyorlar.

* * *

SİVRİHİSAR VE SEMPOZYUM
Ancak tarihi geçmişe yad edilen sempozyum Sivrihisar için neler yapılabilir anlamında geçmişte yapılan Çalıştay ve öncesine sünger çekilmiş oldu.
Geçmişte yapılan Çalıştay raporu tozlu raflarda yerini alırken yeni Umutlar ışığında ilerleme pardon gerileme yönünde ilerlemeye devam.
Sivrihisar’ın şu anki Nüfusu azalmaya ve Kamusal çalışma alanlarının kapanması tirendi devam ediyor. Kamu paylaşımlarının Sivrihisar’a düşen payı bu sayede azalmaya devam. Yatırımcıların tercihinin olmadığı, Eskişehir’in birçok teşvik programlarının dışında kalması üzüntü verici.
Ulu cami ve Yeni Belediye binası çevre düzenlemeleri güzel olmasının yanında Otobüs Garajı sorunu seçim sonrasına kaldı. Garaj mevkiinde WC Kapatılırken erken karar verilmesi yabancılar için sorun olmaya devam ediyor.

Sivrihisar Yeni Gündem

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Kasım 2015 Sivrihisar Gündemi