Sivrihisar Haberleri

Kırsalın Başarılı Başkanları

– KIRSALIN BAŞARILI BAŞKANLARI –

Haber-es Dergisi olarak, idelerimize çıkarma yapıyoruz Kırsaldaki başarılı belediye başkanlarımızla röportajlar yapıp, onların gerçekleştirdiği projeleri, hedeflerini ve yaşadığı sıkıntıları gündeme getiriyoruz. Yaptığımız birbirinden güzel röportajlar. ‘Haberi Es Geçmeyin Haber-es’ sloganıyla Eskişehir dijital platformuna iddialı bir giriş yapan “www.haberes.com.tr” de yayınlıyoruz. Ayrıca başarılı belediye başkalarının projelerini görünümde de geniş bir şekilde yorumluyorum. Bugüne kadar dört ilçeyi (Sivrihisar-Beylikova-Sarıcakaya-Seyitgazi) ziyaret ederek, belediye başkanlarıyla röportaj yaptık.

Sivrihisar Türkiye’nin Gözbebeği Olacak

2014 ve 2019 seçimlerim kazanan Hamid Yüzügüllü altı yıldır başarıyla Sivrihisar Belediye Başkanlığı yapıyor. Yüzügüllü’nün Belediye Başkanı seçilmesinden sonra ‘Sivrihisar festivaller ilçesi’ haline geldi. İlçede her yıl geleneksel olarak ‘Sivrihisar Uluslararası Nasrettin Hoca Kültür ve Sanat ile Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalleri yapılıyor. Bu festivaller sayesinde Sivrihisar sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya tanıtılıyor. Başarılı Başkan Yüzügüllü; Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali ile Uluslararası Nasreddin Hoca Festivallerinde yüzbinlerce vatandaşımızı ilçemizde ağırlayarak Sivrihisar ekonomisine de büyük katkılar sağladık diyor.

Başkan Yüzügüllü Türkiye’de ‘bir ilki gerçekleştirerek; ilçede Açık Hava Heykel Müzesi’ kurdu. Bu projeyle Sivrihisar’da bir ‘kültür destinasyonunu’ ortaya çıkardı. Yüzügüllü. Sivrihisar’ı Türkiye’nin gözbebeği yapacağını söyleyerek, iddialı konuşuyor. Hayata geçirdiği projelerle artık Sivrihisar’ı çoktan aşan Yüzügüllü’yü önümüzdeki süreçte kent merkezinde belediye başkanı veya Eskişehir milletvekili olarak görebiliriz. Oscar Wilde “Kimi gittiği yer mutlu eder, kimi de terk ettiği yer” demiş. Yüzügüllü’de çok daha iyi noktalarda da Sivrihisar’da olduğu gibi başarılı olup, herkesi mutlu edecektir.

haber es - Kırsalın Başarılı Başkanları

Aralık 2020 – Eskişehir Sivrihisar Haberleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Kırsalın Başarılı Başkanları