Sivrihisar Haberleri

Kızılay Sivrihisar Temsilciliği

Türk Kızılay Sivrihisar Temsilciliği Aralıksız Çalışıyor!

kizilay sivrihisar - Kızılay Sivrihisar Temsilciliği

SİVRİHİSAR KIZILAY HIZ KESMİYOR

“İnsanlık, hayır kurumu niteliği, ayrım gözetmemek, bağımsızlık, tarafsızlık, birlik ve evrensellik” ilkeleri çerçevesinde, gerek yurt içinde, gerek yurt dışında insani yardım faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılay’ı 11 Haziran 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kurulmuştur.

Mart ayında tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını ardından çalışmaları kapsamında salgının etkilediği kesimlere büyük önem veren kurum, bir yandan da ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor.

Türk Kızılay Sivrihisar Temsilciliği de bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi aldığımız Türk Kızılay Sivrihisar Temsilciliği Koordinatörü Yunus Yer şunları söyledi “Genel Merkezimiz, gönüllülerimiz ve hayırseverlerin desteği ile Sivrihisar’da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyoruz.

sivrihisar kizilay - Kızılay Sivrihisar Temsilciliği

Bu kapsamda, Sivrihisar Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu içerisinde yer alarak Mübarek Ramazan ayı boyunca 250 aileye sıcak yemek dağıtımı yapıldı. Yine ihtiyaç sahibi ailelere 350 koli kuru gıda, kıyma ve kavurma dağıtımı gerçekleştirildi. 399 aileye 400,00 TL para yardımı, 380 adet un yardımı, maske, dezenfektan ve temizlik malzemelerinden oluşan Hijyen paketi, Kan bağışı kampanyası, erzak, kıyafet ve ayakkabı yardımlarının da yapıldığını belirterek, bizlere destek veren herkese sonsuz teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz, dedi.

Türk Kızılay Sivrihisar Temsilciliği’nden Kurum ve Esnaf Ziyareti.

Kızılay; gerçekleştirdiği insani yardımlarla toplumun her kesiminden destek alarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Çalışmalarını bu kapsam doğrultusunda sürdüren Türk Kızılay Sivrihisar Temsilciliği Koordinatörü Yunus Yer ve Kızılay Gönüllüsü Mustafa Çetiner tarafından kamu kurum kuruluşları ve esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

sivrihisar kizilay ziyaret - Kızılay Sivrihisar Temsilciliği

Göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalarla dikkat çeken Türk Kızılay’ı Sivrihisar Temsilciliği, maske, dezenfektan ve temizlik malzemelerinden oluşan Hijyen paketi, Kan bağışı kampanyası, kuru gıda, kıyma ve kavurma, un yardımı, erzak, kıyafet ve ayakkabı yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ederken, kamu kurum kuruluşları ve esnafı da ziyaret ederek çalışmalar hakkında ve yürütülen faaliyetler konusunda bilgi paylaşımında bulunuyorlar.

Oğuz EKİCİ / Eskişehir – Sivrihisar Haberleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Kızılay Sivrihisar Temsilciliği