Sivrihisar Haberleri

Küçük Millet Meclisi Sivrihisar’da

Küçük Millet Meclisi Sivrihisar’da.

kucuk millet meclisi sivrihisarda - Küçük Millet Meclisi Sivrihisar'da

Tüm farklılıkların kendini ifade edebildiği Küçük Millet Meclisi, şehrin Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve halkın katılımı ile 9 yıldır Türkiye’nin 20 ilinde her ayın ilk Cumartesi günü toplanıp genel ve yerel bir konu uzman kişi ve katılımcılar tarafından değerlendirilmektedir.

Eskişehir merkezinde yapılan Küçük Millet Meclisi, şehir dışında ilk kez 07 Nisan 2018 Cumartesi günü Sivrihisar Belediyesinin ev sahipliğinde tarih, kültür ve evliyalar diyarı Sivrihisar’da gerçekleştirildi.

Toplantının genel gündemi “Türkiye medyası, haber alma ve yapma özgürlüğü” konusu, Gazeteci Yazar Hüsnü Arslan tarafından değerlendirildi.

Yerel gündem de ise emekli öğretmen, fotoğraf sanatçısı Yasemen Solakoğlu tarafından hazırlanan fotoğraflarla Sivrihisar sunumu gerçekleştirildi.

Toplantı bitimi yenilen yöresel yemek ikramından sonra Belediye rehberleri eşliğinde Sivrihisar’ın tarihi ve kültürel tanıtımı yapıldı.

SEV Başkanı Naci ŞAKAR; bu çalışmanın diğer ilçelere örnek olmasını dileyerek, sıcak, samimi ve misafirperver ev sahipliği için Sivrihisar Belediyesine tüm katılımcılar adına teşekkür ederim, dedi.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Küçük Millet Meclisi Sivrihisar'da