Sivrihisar Haberleri

Kumacık Hamamı

Kumacık Hamamı 

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bulunan tarihi üç hamamdan biri olan “Kumacık Hamamı”, yıllardır bakımsızlık sebebiyle yıkılmaya yüz tutmuş durumuyla çevrede yaşayan vatandaşlar için tehlike ve risk taşımaya devam ediyor.

Cumhuriyet mahallesi Sönmez sokakta bulunan ve Selçuklu eseri olduğu belirtilen hamamın müştemilat kısım duvarının bir bölümü tamamen yıkılırken, caddeye bakan bir bölümü ise, dibindeki elektrik direğine dayalı halde yıkıldı, yıkılacak gibi tehlikeli bir şekilde yan yatmış durumda bulunuyor. Sivrihisar Belediyesi’nin “Dikkat yıkılma tehlikesi” levhası koyduğu metruk binanın, insanların ve araçların kullandığı cadde olması sebebiyle risk taşıdığı belirtiliyor.

Çevre sakinleri, geçen yıl bina içine girerek odunları çıkartmak isterken duvarın yakılması sonucu enkaz altında kalan bir vatandaşın yaralandığını belirterek, “İlgililerin, ‘SİT kapsamındadır’ diyerek binaya hiçbir tedbir almamaları ve bu duruma seyirci kalmaları yanlıştır” diye belirttiler.

1 Comment

  • Sivrihisar kuma hamamının restorasyon çalışmalarına başlanması için tek engel Sivrihisarlı iş adamı hemşehrimiz Yusuf Kartalın annesinin hissesini devretmeye yanaşmayıp, kaçamak cevapları zamanı uzatıyor. Yusuf kardeş zahire deposu yapacak halin yok, bir an önce işlemlerin hızlanması için fedakarlığını tüm Sivrihisarlılar, vakıf yöneticileri bekliyor, her türlü prosedürler tamamlandı, tek engel sensin.

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Kumacık Hamamı