Sivrihisar Haberleri

Kuş Gözlem Etkinliği

Balıkdamında Kuş Gözlemi.

balikdami kus gozlemi - Kuş Gözlem Etkinliği

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi görevlileri tarafından, aralarında çocukların da bulunduğu 16 kişilik gruba, Sivrihisar ilçesi yakınlarındaki ‘Balıkdamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda kuş gözlem etkinliği gerçekleştirildi.

Hayvanat Bahçesi görevlileri, gruba ilk olarak önce Türkiye’nin önemli sulak alanlarından birisi olan Balıkdamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası hakkında bilgi verdi. Aralarında çocuklarların da bulunduğu gruptakiler dürbünler ve kamuflaj ekipmanlarıyla alanda kuş gözlemi yaptı. Yanlarında fotoğraf makinası olanlar kuşların fotoğraflarını çekti. Tüm alanı dolaşıp çok sayıda kuş türünü görme imkanı bulan grup daha sonra gözlem kulesine çıktı. Buradan sahaya bakan gruptakiler pelikan, sakarmeke, uzun bacak, saz delicesi, dere düdükçünü, angıt, Macar ördeği, sumru, büyük ve küçük akbalıkçıl, kız kuşu, küçük karga, kuyrukkakan, tepeli toygar, tarla çintesi kuşları ve kış uykusundan uyanan Anadolu yer sincabı gözlemlendi.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi görevlileri, etkinliğin amacının çocuklara ve velilerine, doğa ve yaban hayatını tanıtmak olduğunu belirterek, Balıkdamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yaklaşık 240 farklı tür kuş bulunmaktadır. Türkiye’nin en önemli sulak alanlarından biri olan buranın korunması için hepimizin gayret göstermesi gerek. Balıkdamında kuşların yanısıra saz kedileri, su samurları, yaban domuzu, tilki, çakal ve Anadolu yer sincapları da bulunuyor diye konuştu.

Basında Sivrihisar

kus gozlem etkinlik - Kuş Gözlem Etkinliği

 

KUŞ GÖZLEM ETKİNLİĞİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Eskişehir Hayvanat Bahçesi Eğitim salonunda “Kuş Gözlem Eğitimi” ile Sivrihisar ilçesinde bulunan Balıkdamı bölgesinde “Kuş Gözlem Alanı” etkinliğine katılmak için kayıt yaptırabilirsiniz.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Kuş Gözlem Etkinliği