Sivrihisar Haberleri

Liseli Mucitler Ödül Getirdiler

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri kapsamında Bursa’daki bölge yarışmasında Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 1 projesi üçüncülük ödülü kazandı.

liseli mucitler odul getirdiler - Liseli Mucitler Ödül Getirdiler

27-30 Mart 2017 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezinde açılan sergide, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Balıkesir ve Kütahya illerinde orta öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin hazırladığı en iyi 100 proje, kurulan stantlarda bilimsel kurul ile katılımcıların ilgisine ve beğenisine sunuldu.

Liseli Genç Mucitler Eskişehir’e 16 Ödül Getirdiler

“En iyi 100 projeden 31’i Eskişehir’e ait”

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına 17 projeyle katılan Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi, 4 birincilik, 4 ikincilik, 3 üçüncülük olmak üzere 11 projede ödül aldı. Ayrıca, Atayurt Anadolu Lisesi 1 projesi birincilik, Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Emine-Emir Şahbaz Bilim Sanat Merkezi 1’er projesi ikincilik, Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ise 1 projesi üçüncülük ödülü kazandı. 

“Türkiye finaline kalan projeler ödüllendirilecek”

12 bölgede finalist olarak belirlenen projeler, Mayıs ayında final yarışmasına davet edilecek. Ankara’da düzenlenecek yarışma sergisinde, projeler jürilerce tekrar değerlendirilecek ve değerlendirme sonucunda her dalda derece alan öğrenciye, danışman öğretmenine ve okullarına başarı belgeleri ile öğrenci ve danışmanına para ödülleri verilecek. Sergilenen projelerin değerlendirilmesi sonucunda uygun bulunursa bir proje sahibine/sahiplerine Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü verilecek. İHA

Kaynak:http://2eylul.com.tr/egitim/genc-mucitler-16-odul-getirdi-h68783.html

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Liseli Mucitler Ödül Getirdiler