Haber Arşivi

Mart 2015 Gündem Yorumları

GÜNDEM YORUMLARI

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bulunan Cumhuriyet İlkokulu tarafından çam fidanları ormanlık alanda toprakla buluşturuldu.

Sivrihisar ilçesinde, bir yılın günlerini temsilen ’her güne bir ağaç’ diyerek 365 çam fidanını toprak ile buluşturuldu. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Orhan Özcan, Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Gürel’in katılımı ile, öğretmenler ve öğrencilerinin tamamının katılımı ile yapılan ağaç dikme etkinliği, ağaç sevgisi konusunda güzel bir örnek rehber oldu. Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, minik elleri ile çam fidanlarını ormanlık alanda toprak ile buluştururken büyük zevk ve heyecan yaşadılar.

Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Gürel, Sivrihisar’da ağaç dikme faaliyetleri ile ilgili yaptığı açıklamada, ’’Mihalıççık Orman İşletmelerinin Sivrihisar’da çam fidanı dağıtımını gerçekleştirdiği bu güzel organizasyon, Mihalıççık Orman İşletme Müdürü Gazi Çetin’inin katkılarıyla gerçekleştirildi. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Orhan Özcan, öğrencileri, öğretmenleri ve okul aile birliği olarak Sivrihisar da 365 çam fidanını toprak ile buluşturduk ve örnek bir çalışma başlattık’’ diye ifade etti.  17.03.2015

* * *

Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü Kaymaz Mahallesi Halk Pazarını dolaşarak pazar esnafı ve vatandaşlarımızla biraraya gelerek öneri ve istekleri dinledi.

17 Mart 2015

* * *

Sivrihisar’a güvenlik ve izleme için Sivrihisar Kaymakamlığı ve Emniyetin yaptırdığı MOBESE Kameraları ne işe yarar. Görevleri nelerdir ve ne amaçla döşenmiştir.
Sivrihisar sokaklarının bazı kısımları Ralli ve araba çevirme işlerine uygun olduğunu ve MOBESE kameraları önünde Gündüz Gece hobileri tatmin edecek olanların olduğunu BİLİYORMUYDUNUZ?

* * *

Sivrihisar Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu Kan Bağışı Kampanyası, Sivrihisar halkının yoğun ilgisi ve desteği ile gerçekleşti.

Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü de kan bağışında öncülüğü üstlenerek projeye destek verdi. Önceki bağışlar göz önünde bulundurulduğunda, Eskişehir İlçeleri arasında kan bağışına en yoğun katılımı sağlayan ilçenin Sivrihisar olduğunu belirten ve Sivrihisar Halkının bu konudaki hassasiyet ve duyarlılığını vurgulayan Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü, “Kan Bağışı, Can Bağışıdır.” sözüyle kan bağışının öneminin altını çizdi.

Tüm katılım ve desteklerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’ye ve değerli Sivrihisar Halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

* * *

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 94. YILI MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN
Bugün milletimiz bu topraklar üzerinde hür ve müstakil yaşıyorsa, dünyanın neresinde olursa olsun insanlığa ve ümmete kucak açıyorsa, büyük hedeflere doğru yürüyorsa, bunu İstiklal Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan atalarımıza borçluyuz.”İnanıyorum ki milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu duygu birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edeceğiz. Bu vesile ile istiklal Marş’ımızın kabulünün 94. yıl dönümünü kutluyor, kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını ve milletimize İstiklal Marşı’nı armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla anıyorum.”

* * *

15 Mart Pazar günü üniversite sınavının ilk aşamasına girecek öğrencilerimiz için Belediyemizin düzenlediği “Sınav Stresi ve Motivasyon” başlıklı seminere katılım yoğundu.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Eroğlu tarafından öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen seminere, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Milli Eğitim Müdürü Tahsin Çekiç ile Sivrihisar Liselerinin Kurum Müdür ve Öğretmenleri de katıldı.

Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’nün eğitim ve öğretime verdiği değerin bir göstergesi olarak, ilçemizde öğrencilerimizin layık olduğu kaliteli eğitime katkıda bulunabilmek adına, Sivrihisar Belediyesi olarak hafta sonu gerçekleşecek olan üniversiteye giriş sınavının ilk aşamasına katılacak öğrencilerimize destek olduğumuzu belirtmek amacıyla gerçekleştirilen seminerden umut dolu gözler ile ayrılan öğrencilerimize başarılar diliyoruz.  11.03.2015

* * *

Ticari hayatını Eskişehir’de sürdüren hemşehrimiz Yavuz Oto sahibi Yavuz ZORSU tarafından Sivrihisar Spor Kulübümüze Forma, şort, top ve krampon’dan oluşan Malzeme yardımında bulundu. Malzemeler Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ nezaretinde Kulüp yöneticilerine teslim edildi. Teslim töreninde konuşan Yavuz ZORSU; Sivrihisar Spor’un başarılı sonuçlar almasından büyük memnuniyet duyduklarını, daha üst liglerde görmek temennisiyle, herkesi ve her kesimi Sivrihisar Spor’a yardım etmeye çağırarak, yardımların devam edeceğini söyledi. Belediye Başkanımız Hamid YÜZÜGÜLLÜ’de ; Malzeme yardımı için Yavuz bey’e teşekkür ederek, Sivrihisar Spor’un yapılan takviyelerle birlikte daha da güçlendiğini belirtip, ilk hedefimiz 1. amatör kümeye çıkmak, devamında süper Amatör Küme ve ilerisi için emin adımlarla ilerlendiğini belirterek, BİZİM SEVDAMIZ SİVRİHİSAR, HER ŞEY SİVRİHİSAR İÇİN…

* * *

09 Mart 2015 – Yönünü değişime çeviren Sivrihisar Isınmaya başlayan havalar ile durma noktasına gelen ticari hayatı hükumetin teşvik ödemeleri ile haftaya iyi girdi.
•  Tarla paralarının ödenmesi ile halk cebinde paranın sıcaklığını hissederek biraz olsun borçlarını ödediler.
• Havaların ısınması ile Şehrimizde bulunan Düğün Salonları bu haftaya düğünler ile Mutluluk esintileri ile neşelendiler.
• İstiklal bağı Mahallesinde Çıkan yangında aynı aile bireyine ait iki ev yandı. Yangında Maddi olarak zarar gerçekleşti. Yangına 110 – 112 – 156 ya ekipler müdahale ederken, Sivrihisar Kaymakamı Sayın Erdinç YILMAZ bizzat olay mahalline intikal etti ve yangın hakkında bilgi alarak mağdurların yanında olduğunu gösterdi. Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid YÜZÜĞÜLLÜ VE Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İLHAN ile belediye Fen işleri personeli yangın söndürülmesinde ve enkaz kaldırma çalışmalarında tam kadro orada idiler. Dikkat çeken Belediye Başkanı Hamid YÜZÜGÜLLÜ ve Hüseyin İLHAN ile Jandarma komutanı Üst Teğmen Selim BEKTAŞ yangın söndürme ve Güvenlik aşamasında aktif olarak çaba gösterdiler. Yangın Mağdurları ve Sayfamız adına gösterilen desteğe teşekkür ederiz
• Ahiler Mahallesinde oluşan su taşkını hakkında Kaymakam ve Belediye Başkanı Muhtarlarla birlikte incelemelerde bulundular.
• Sivrihisar Belediyesinin 8 MART Kadınlar gününe özel düzenlediği Kadınlar günü Eğlencesi ve Şiir Yarışmasında derece alanlar Çiçeklerini alarak Nasrettin Hoca Düğün Salonunda Müzik eşliğinde eğlendiler. Belediyemize Kadınların Şiddet gördüğü dönemde verdiği değer için teşekkür ederiz.
• Sivrihisar Spor Yeni seçilen Cebrail ŞİMŞEK ve Yönetimi ile haftaya 7-0 lık skorla fırtına gibi girdi. Sivrihisar Spor’a başarılarının devamını dilek skor için tebrik ederiz.
• Seçim atmosferi ve vekil aday sıralarının belirleneceği hafta devam ederken AK PARTİ Aday adayları ve Seçim otobüsleri sokaklarda çalışmalara devam ediyor. Bunun yanında MHP aday adayı dışında Sivrihisar’da başka parti mensuplarının çalıştığının görülmediğinin farkına vardık.
• Eskişehir’in Bakanlık olarak Temsil edildiği Milli Eğitim Sivrihisar camiasına iki kadro daha atanmış ve Yeni atama düşünülen Nisan ayı kura çekimi için 100 kişilik kadro talebi beklentisi Sivrihisar’a Ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır.
• Sivrihisar Belediyesi Kışın bitmesi ile Yollara serpiştirilen Tuzların temizliği ve yıkanmasına devam etti. Ara sokaklarda elinde süpürge ile temizlenmesine devam etti.

* * *

Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneğimiz ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü vasıtasıyla aşağıda bulunan Sivrihisar’ın köylerine orta ve büyük boy olmak üzere mezarlıklarda ve korunaklı alanlarda dikilmek üzere yaklaşık 5000 fidan temin edilmiştir. Bizlere bu hizmeti sunan başta Eskişehir bölge orman müdürlüğüne, bölge müdür yardımcısı sayın Adnan Diltemiz’e tepebaşı veteriner müdürü sayın yusuf selek’e yönetim kurulumuza hemşerilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aşağıdaki liste fidan talebinde bulunan köy muhtarlarımızdır, dikilen ağaçların dikimi, sulaması, bakımı, korunması köylülerimize ait olacaktır.
AHİLER-100
AYDINLI-50
BAHÇECİK-200
BABADAT-100
BENLİKUYU-200
BENLİYAVER-250
BUHARA-500
DUMLUCA-50
DÜMREK-150
ELCİK-150
ERTUĞRUL-50
KADINCIK-200
KARAKAYA-250
KAYMAZ-250
KOLTAN-50
KURTSEYR-500
MEMİK-300
OĞLAKÇI-50
ORTAKLAR-50
SARIKAVAK-50
SADIKBAĞI-50
SIĞIRCIK-250
TEKÖREN-50
YENİKÖY-100
YUKARI KEPEN-50
ZEYKÖY-150
KALDIRIM-150
GÖKTEPE-100
KARACAÖREN-400
İBİKSEYDİ-50

 * * *

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Mart 2015 Gündem Yorumları