Haber Arşivi

Mart 2016 Sivrihisar Gündemi

ÇOK ALIŞTIK ÇOK.

Ülkemizde her gün Şehit haberleri gelirken neredeyse duymazdan gelip bi haber üç kuruşun peşinde koşuyoruz. Sonrasını göremediğimiz umutların yok olduğu ve ne olacaksa olsun dediğimiz dönemi geliyor bilinmez. Analar ağlıyor ve Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşlarının Vatan için ölen Şehit ve yıllarca Cephelerde aç susuz Vatanı Gururla savunan Gazilerimiz, Analarımızın Vatanında birilerinin umutlarımızıda oynadığı ve umursamadığımız bir vakte gelmişiz. Gideceğimiz başka vatanımızın olmayacağı Ülkemizin uğruna öleceğimiz topraklar hepimizin. Şehirlerimizde yüz binlerce çalışan Suriyelinin olduğu ve kendi Kardeşlerimizin işsiz gezdiği yerde onların gidip Ülke topraklarını savunmaları daha doğru değil mi? Onlar Sigorta primi dahi ödemezken daha çok işsizler kervanına katılacak gençlerimiz çıkacak karşımıza. Daha dün bugün Cemaat izni olmadan işe giremeyen İsimlerinde dahi özellik aranan gençlerimiz şimdide başka imzalar ile işe girmeye çalışıyor. Üzülüyoruz ve gideceğimiz, Uğruna öleceğimiz başka Vatan yok. Ülkemize sahip çıkmaktan başka bir seçenek olmayacaktır. Zaman birlik ve dik olma zamanıdır.

Bir kereden bir şey olmaz diyorlar, evet çünkü bir kere olmamış, onlarca mağdur daha birey olma yolundalar ve yaşları 10.Yazık ne kadar da küçüldük. Ve Üzücü ve kabullenmeye başladık galiba. Sadece bilinen olaylar ile araştırma yapmak yerine diğer yurtlarda ne olduğunu da izlemek gerekir. Sokakta Uyuşturucu kullanımı orta öğrenime kadar düştü. Aile içi şiddeti körükleyen etkenleri incelemek ve sonuçlarına göre yasalar yapmak gerekir. Esnek çalışma ile insanlar daha basit uygulamalara girileceğe benziyor. Bedava ve gün geçiştirme çalışmaları ile bir yerlere varılamayacağını anlamak zor değil.
Toplum yargısını yok etmenin yolu Emperyalist sistemden geçerek Kapitalist yöneticilere esir olmaktan yana güç oluşuyor. Eskişehir’de piyasaların sarsılması ile zaten üst noktaya çıkan işsizlik ile çaresizlik birçok Gençliğin sokaklarda avare dolaşmasının çaresizliğini verecek. Vicdani değerlendirmede sahip çıktıklarımız ve ekmeğimize ortak ettiklerimiz aslında işimizin ve aşımızı elimizden aldığında anlayacağız yanlışı. Onlara Üniversite kapıları açılırken ve işe KPSS olmadan girerken ikinci sınıf vatandaş durumunda biz olacağız.

Alıştık bir kere daha yeni olacakları beklerken sessizce oturup beklemeye. Geleceğimiz yok olurken sosyal medyayı takip için elimizde Akıllı Telefonlarla avunmaya ve heba olup giden hayatlara acımaya. S.G. 28.03.2016

LANET OLSUN TERÖRE VE DESTEK OLANLARA

Kınamak yetmiyor bu terörü ve teröristleri ve terörist ülkeleri, destek verenleri. Vatanlarına sahip çıkmayanlara destek çıkalım ve onlara soframızda yer açalım derken Terör belasında boğuluyoruz. Bakınız 3,5 milyon Suriyeli Ülkemizde ve bir süre sonra Soframıza orak ettiklerimiz bize karşı. Avrupa Ülkeleri sınırlarına dahi yaklaşamıyor. Ülkemizde ise İş aş verip birde terör belasına takıldık.

Yüzlerce insan akın etti Ülkemize ve İstikrarı bozuluyor güzel ülkemin. Daha dün terör örgütleri o Ülkelerde barınırken sahip çıkmadılar bize, Şimdi her hak onların ve kardeşçesine yaşayacağız diye Ölüyoruz. Daha önce Osmanlı yabancı ülkelere kendi vatandaşları yerleştirmiş ve şimdi o ülkelerde bize gerimi gönderiyorlar. Diyelim ki yerleşim kurduk 3,5 milyon Suriyeli, Afganlıya, Iraklıya peki nereye kadar. Neden onlara sağlanan bedava hayat kendi Vatandaşımıza sağlanmıyor.

Yabancı Ülkelerde Göçmen Kampları var ve o kamplar dışında dolaşmak yasak. Bizde ise gizli emellere hizmet edenler ve bizden daha özgür olan yabancılar. Birkaç yıl içinde bizden daha yoğun olacak bölgelerde sağlanamayacak kadar asayiş sorunları ile baş başa kalacağız. Suriyeli kayıp çocuklar ve Kadınların sayısını bilen var mı? Ülkemize dağılan Suriyelileri bugün ülkesine imkân olsa dönerler mi. Hiç düşünmeyin onların hiçbir geri dönmez ve böyle bir durumda hiçbir ülkede bizi kabul etmez.

Bilinmelidir ki bu savaş Mağduru insanlar kendi ülkelerinde oluşturulacak kamplarda kontrol altında tutulmalı ve bizim ülkemizde olmamalıdırlar. Birçok gencimizin Üniversite sonrası boşta geçtiği dönemde Aşımıza ortak edelim ama işimize ve huzurumuza dokundurmayalım. Yüzlerce Şehidimizin ruhu şad olsun. Onları uğruna öldükleri Vatan için anılarını yaşatarak kalanlarına sahip çıkalım. 14.03.2016

Sivrihisar ve Bölgesinde Vuku Bulan Olaylar

1- Karacaören mahallesinde, M.N. tarlasında bulunan sulama trafosunun bakır kabloları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınmış, gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

2- Karakaya mahallesinde, bir işletmede çalışan T.Ç. iş yerin­de çalıştığı esnada vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmış, tedavi altına alınmıştır.

3- Yenidoğan mahallesinde, sulama kooperatifine ait trafoda bulunan yaklaşık 15 m. enerji kablosu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınmış, gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

4- Bahçecik mahallesinde, sulama kooperatifine alt trafoda bulunan yaklaşık 60 m. enerji kablosu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınmış, gerekil soruşturmaya başlanılmıştır.

5- Kaymaz mahallesinde, M.M. kamyon ile sevk ettiği toplam (134) küçükbaş hayvandan (34) adedinin kulak küpelerinin olmadığı ve veteriner sağlık raporuna işlenmediği tespit edilmiş olup, şahıs hakkında idari yaptırım uygulanmak üzere tanzim edilen tutanak ilgili birime gönderilmiştir.

6- Kınık mahallesinde, AK.’nın ikametinde yapılan aramalarda toplam 290 paket çeşitli markalara alt bandrolsüz sigara ele geçirilmiş olup, gerekil soruşturmaya başlanılmıştır.

7- Beyyazı mahallesinde, sulama kooperatifine ait 25 metre bakır kablo kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınmış, gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

8- Babadat mahallesinde, yapılan kontrollerde E.G.’ye ait (310) paket çeşitli markalara ait bandrolsüz sigara ele geçirilmiş olup, gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

9- Gerenli mahallesinde M.K. tarlasında bulunan elektrik trafo­suna giden yaklaşık (40) metre bakır kablo kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalınmış, gerekil soruşturmaya başlanılmıştır.

10- Dümrek mahallesinde, AÖ. iş yerine ait yaklaşık 150 metre bakır kabloyu A.A’nın çaldığını beyan ederek şikayetçi olmuş. Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

11- Kubbeli mahallesi Horoz Sokak’ta İkamet eden M.Û. (37), M.Û. (71), M.E. (11) ve S.E. (7) İkametlerinde sobadan çıkan gazdan dolayı rahatsızlandıkları tespit edilmiş ve Eskişehir’de tedavi altına alınmışlardır.

12- Aşağıkepen mahallesinde, A.İ.K. ağılında bulunan (1) adet büyükbaş hayvanının kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalındığını beyanla şikayetçi olmuş, C.Savcınının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

13- Sivrihisar ilçesinde bir kümesten 4 hindi çaldığı iddia edilen kişi ya da kişiler aranıyor.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Beyyazı Mahallesi’nde yaşayan O.K, kümesindeki 4 hindinin yerinde olmadığını görünce durumu jandarmaya bildirdi.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri, hindileri çaldığı öne sürülen kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Günlük Olaylar Bülteni

* * *

Sivrihisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Sivrihisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2015 yılı olağan genel kurul toplantısı Cumartesi günü yapıldı.

Nasreddin Hoca Düğün Salonunda yapılan toplantıya; kooperatif Başkanı Ahmet İleri, yönetim kurulu üyeleri, Yunus Emre Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan, Bakanlık Temsilcileri İsmet Adalar, Onur Tuncer, Yunus Emre Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Mustafa Bekmez, Oda Başkanları ve çok sayıda kooperatif ortağı katıldı.

Divan Başkanlığını Refik Pehlivan’ın yaptığı toplantıda, kooperatifin 2015 yılı gelir ve gider raporları okunarak kongreye sunuldu. Okunan raporlar ittifakla kabul edildi.

2016 yılı tahmini bütçesinin oylanmasını takiben ortaklardan 20 yılını dolduran üyelere plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Etkinlik yemek ikramı ile sona erdi.

* * *

8 MART EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.
1975 – Birleşmiş Milletler bu yılı Dünya Kadın Yılı ilan etti.
16 Aralık 1977-Birleşmiş Milletler 8 Mart’ın her yıl “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmasını kararlaştırdı.

ESKİŞEHİR (AA) – Sivrihisar’da metruk binada çıkan yangın hasara yol açtı. Alınan bilgiye göre, Cami Kebir Mahallesi Acem Sokak’ta Mehmet S’ye (61) ait…

Alınan bilgiye göre, Cami Kebir Mahallesi Acem Sokak’ta Mehmet S’ye (61) ait kullanılmayan evde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangın, komşuların haber verdiği itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. Polis ekipleri hasara yol açan yangının çıkış sebebini araştırıyor.

Dernek Yönetimi Organizasyonu ile Atılgan Düğün Salonunda Gerçekleşen 2016 Arabaşı Etkinliği Eskişehir basınına geniş ölçüde yansıdı.

CISSSS……
Teknoloji çağında Sivrihisar 10 yıl geriden gidiyor. TV Reklamlarında Türkiye’nin her yerinde diye reklam yapan iletişim şirketi Sivrihisar’ın bir çok yeni binalarında hizmet veremiyor. Okullarda ve Fakir ailelere İnternet vermeyi taahhüt eden Sayın yetkililerin ilgisine duyurulur. İnternet sağlayıcıları yapılan sözleşmeleri alt yapı eksikliği nedeni ile cevap veremiyor. Yapılan reklamlar Kanuna aykırı Rekabet Kurulu ve Tüketici haklarının ilgisine.
Takipçilerimizin şikayetini sayfamızdan duyuralım. Kullanmıyoruz diye aidatları ödemiyorsanız lütfen sorumlulara bilgi verin yoksa kapınızı İcra takip çalar.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Mart 2016 Sivrihisar Gündemi