Sivrihisar Seçimleri

Meclis Yolunda Sivrihisar Adayları

Milletvekilliği seçimleri yaklaşırken Eskişehir’in en büyük oy potansiyeline sahip unutulmuş bölge Sivrihisar her dönemde son dönem hariç bir milletvekili ile Mecliste temsil edilmişti. Bu seçim için öngörü oluşacak listelerde artık Sivrihisar’ın Mecliste Dört partide birinci sıralarda olacak adayları ile beş Sivrihisarlının olması ile hatırlanacağa benziyor. Listelerde birinci sırada yer bulamayan Sivrihisar adayı olmayan Siyasi Partiyi 7 Haziranda sürpriz bekliyor. Sivil Toplum Kuruluşlarının etkilerini bu seçim ve parti yönetimlerinin tercihlerinde lobi ve misyon hareketleri etkili olacaktır. Sivrihisarlı hisseden her vatandaşın misyon ve çalışmasını dilerken tek tercihin Sivrihisar olmasını hissettirilmelidir.

Son yerel seçim ve makamlardaki yenilenme Milletvekilliği seçimleri ile devam etmelidir. Hem Sivrihisarlı olarak ve 130.000 Sivrihisarlının görüşlerine ışık tutacaktır. Türkiye seçim bölgeleri değerlendirmesi ve Eskişehir Milletvekili oy oranları bu görüşümüzü güçlendirmektedir. Sivrihisar ve Eskişehir sokaklarında bu sese kulak veren Sivrihisar Sevdalıları bu dileklerini hayata geçirecek güce sahiptirler.

ADALET KALKINMA PARTİSİ; Eskişehir Merkez Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Nevzat ÖNDER Milletvekilliğini hak etmiş olmakla Yerel seçimi kaybetmesine karşı yıllarca kazanılan siyasi edinimin artık mecliste devam ettirecek yeteneğe sahip. Yine AK PARTİNİN Sivrihisarlı olarak dikkate alabileceği ve Sivrihisar aşığı Ankara temsilcimiz Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ Milletvekilliği yarışında başarılara imza atabilir.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ; Artık rakipsiz görülen ve yıllarca Siyasi kadrolarda hizmet veren Erdal ÇAKICIER Sivrihisar için birinci sırada olması seçim avantajı sağlayacağa benziyor.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ; Sivil Toplum Kuruluşların etkinliklerinde sıkça gördüğümüz Sivrihisarlı ve Ankara’daki temsilcimiz Bürokrat Ayhan KÜÇÜKASLAN partisinde birinci sıra yakışır.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ; Eskişehirli Milletvekilinin bulunmadığı Mecliste Basında ve yerelde en hareketli Parti Başkanı olan Hemşehrimiz Sayın Mustafa DESTİCİ Sivrihisar’ın ve Eskişehir’in Milletvekili olacak kapasiteye sahip.

DİĞER PARTİLER; Meclise girebilecek diğer partilerden ve kararsızların yön bulmazlarsa Sivrihisar’da yaklaşık % 6 oy çıkaracaklardır.

Eskişehir’in oy deposu Sivrihisar ve Sivrihisarlıların 130.000 – 160.000 Nüfusa sahip avantajını seçimde gösterilecek aday tercihlerde etkili olabileceği düşünülmektedir. Artık Sivrihisar Tüm değişkenlik ve analiz yapma imkanlarını kullanmaktadır. İhmal edilen bir Sivrihisar bu seçimde bedel ödeme gibi tercih görmek istemeyecek ve her partiden tercih listelerini iyi değerlendirecektir.

Her Partiden bir temsilciyi Meclise göndermek fırsatını yakalama zamanı gelmiştir. Fikirlerini değiştirmezlerse HALK DEĞİŞİM yönünde karar verecektir. SÖZ KONUSU SİVRİHİSAR İSE, ARTIK AŞKIMIZ BİTTİ.

* * *

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Meclis Yolunda Sivrihisar Adayları