Gazete Yazıları

Mehmet Kaplan Ortaokulu Bilim Fuarı

Sivrihisar Prof. Dr. Mehmet Kaplan Ortaokulu öğrencileri tarafından, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

mk-okulu-bilim-fuarıAçılışa, Kaymakam Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yıldırım, Hızırbey mahalle Muhtarı Sami Solak ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Yılmaz; sevgili öğrenciler, bu dönem sizin geleceğinizi belirleyeceğiniz altın çağınız. Eğer bu dönemi çalışarak, gayretli geçirirseniz gelecekte daha mutlu ve başarılı olursunuz. Bir hedefiniz olmalı o hedefe ulaşmak için çok çalışmalısınız, derslerinize düzenli çalışıp, bol bol kitap okumalısınız, başarının yolu bu çalışmak. Bilim fuarı açıyoruz, artık bilgi çağının ötesini yaşıyoruz. Dolayısıyla bilgili olacağız, donanımlı olacağız, geçmişimizi iyi öğreneceğiz, ahlaklı olacağız. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “hiçbir şeye ihtiyacımız yok, tek bir şeye ihtiyacımız var o da çalışkan olmaktır” sözünü hatırlatarak, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

8 branşta toplam 30 proje, 14 öğretmen ve 60 öğrenci tarafından hazırlanan bilim fuarında standları gezenlere, Okul Müdürü Selçuk Akdoğan ve öğrenciler tarafından bilgiler verildi.

Kaymakam Yılmaz, tüm projelerle yakından ilgilendi.

Foto – Haber: Aydoğan Altın – Oğuz Ekici

logo