Sivrihisar Tanıtımı

Milletvekilliği Yapanlar

SİVRİHİSARDAN MİLLETVEKİLLİĞİ YAPANLAR

Abidin-PotogluAbidin POTUOĞLU (Zeynel Abidin POTUOĞLU)

Mustafa ve Ayşe den olma 1890 Sivrihisar doğumludur, Ortaokul mezunu, Eskişehir İl Genel Meclisi Daimi üyeliği, Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti üyeliği, 8. 9. 10. 11. dönemlerde DP Eskişehir milletvekili, 14.1.1947 günü DP Grup Haysiyet Divanı üyeliğine seçilmiş ardından da Demokrat Parti Meclis Grup başkan vekilliği görevi yapmıştır. İstiklal madalyası sahibi, 1924–1945 yılları arasında tam 21 yıl (en uzun süre görev yapan) Sivrihisar belediye başkanlığı yapmış, 27.05.1977 de vefat etmiştir.

* * *

mustafa-balcilarMustafa BALCILAR

1951 Sivrihisar doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Anavatan Partisinden 17, 18, 19 ve 20. Dönem Eskişehir Milletvekilliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık ve Sosyal Yardım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Komisyonu, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu, Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.  İki Çocuk babasıdır.

* * *

sadri-yildirimMehmet Sadri YILDIRIM

1939 Sivrihisar doğumludur. Babası Ahmet Hamdi Bey,  Annesi Gülsüm Hanımdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirmiştir. Serbest avukatlık yapmaktadır. 21’inci dönem Eskişehir milletvekilliği yapmıştır. Üç cocuk babasıdır.

* * *

ayr

fahri-keskinFahri KESKİN

1947 yılında Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir. Babası Ahmet Nuri, Annesi Vesile Mukaddes hanımdır. Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulu mezunudur.  İngilizce bilmektedir – Eğitimcilik yapmıştır. 1978 yılında Eskişehir Köprübaşında 10 m² mütevazi bir dükkan ile ticarete başlayan Namlı Gıda, kurucusu Fahri KESKİN’in büyük gayretleri ile o günün ağır ekonomik şartlarına rağmen ayakta kalabilmeyi başarmış, kaliteli ve hesaplı ürünleriyle Eskişehir halkının teveccühünü kazanmıştır.  Adalet ve Kalkınma Partisinden 22’ nci Dönem Eskişehir Milletvekiliği yapmıştır. İngilizce bilmektedir  3 Çocuk babasıdır.

* * *

eml

logo