Sivrihisar Haberleri

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

GELECEĞE NEFES

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 11 Kasım 2020 Çarşamba günü güzel ilçemiz Sivrihisar’da bir çok fidan toprakla buluştu.

2020 milli agac gunu 3 - 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

2020 milli agac gunu 2 - 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

2020 milli agac gunu 1 - 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

Geçen Yıl Haberi:

11 Milyon Fidan Toprakla Buluştu. 11 Kasım 2019 Pazartesi günü, Tarım ve Orman Bakanlığınca Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes, Haydi Türkiye Ağaç Dikmeye” etkinliği kapsamında Sivrihisar’da da 11 ayrı noktada İbreli ve Yapraklı 4 Bin Fidan toprakla buluştu.

fidan dikimi - 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı fidan dikme etkinliği düzenlendi. Geleceğe Nefes kampanyasına Türkiye’nin 81 ilinden 7’den 70’e herkes katıldı.

11 Milyon fidanın dikim işlemleri saat 11.11’de başladı ve 3 saat sürdü. Sivrihisar’daki etkinliğe; Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Altan, Daire Amirleri, Mihalıççık Orman İşletme Müdürlüğü Personeli, Muhtarlar, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’de kampanyaya destek vererek fidan dikimi gerçekleştirdi. Başkan Yüzügüllü “Geleceğimiz olan gençlerimize daha temiz daha yaşanabilir bir gelecek bırakmak için başlatılan kampanya ile fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz fidan dikimi ile bizler de “Geleceğe Nefes Ol” dedik. Yeşil bir Türkiye için yapılan kampanyada yer almak bizleri çok mutlu etti” dedi.

***

Haber – Foto: Oğuz Ekici

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü