Sivrihisar Haberleri

Mustafa Kemal Biçerli

Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli kimdir?

m.kemal bicerli - Mustafa Kemal Biçerli

1962 yılında Eskişehir’in Sivrihisar İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. 1984 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. İktisat Yüksek Lisansını “Türkiye´de Konut Sorunu ve Bu Sorunun Çözümüne Yönelik Politikalar” konulu teziyle aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1986 yılında tamamladı. 1988-1990 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletlerinin Northeastern Üniversitesinde ekonomi alanında ikinci yüksek lisansını yaptı.

1992 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Sendikaların Ekonomik Analizi ve İşgücü Gelirleri Üzerine Etkileri: Türkiye Uygulaması” konulu tezi ile iktisat doktorasını tamamladı. 1993 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünde yardımcı doçent unvanı aldı 2006 yılında da aynı üniversitede doçent oldu. 2010-2011 yıllarında İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2011’den sonra da üç yıl süreyle Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürü olarak çalıştı. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde Eskişehir Milletvekili adayı oldu. 2016 yılında Akademik hayata geri dönüp, Anadolu Üniversitesinde göreve başladı ve Profesör oldu. Aynı zamanda Üniversite Konservatuvarı Müdürüdür. 21 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Personel işlerinden sorumlu Anadolu Üniversitesi rektör yardımcı olarak atanmıştır. İngilizce bilen Biçerli, evli ve 2 çocuk babasıdır.

[toggles title=”-“]

Kıymetli hemşehrilerim;

Sivrihisar’da doğmuş, bütün hayatını Sivrihisar ve Eskişehir’de geçirmiş bir kardeşiniz olarak, Adalet ve Kalkınma Partisinin 4.sıra Eskişehir Milletvekili adayıyım. Sizleri hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

25 yılı bulan bir akademik hayatı geride bıraktım. Binlerce öğrenci yetiştirip, onlarca kitap-makale ve araştırma çalışmalarımın ardından; son beş yılda Başkentte siz Eskişehirli hemşehrilerimi temsilen iki önemli Genel Müdürlük görevini başarı ile ifa ettim.

Gerek üniversitedeki gerekse bürokrasideki tecrübelerimi, aziz şehrime aktarabilmek düşüncesi İle milletvekilli­ğine aday oldum. Allah murad eder, sizler de destek verirseniz şehrimize hizmet etmenin gayreti İçinde olacağım.

Eskişehir’den ve Sivrihisar’dan hiç kopmamış, daima sizlerle iç içe yaşamış kardeşiniz olarak, 07 haziran Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partimize destek vermenizi rica ediyorum. Seçilebilirsem kapısı sizlere her zaman açık, sorunlarınızı gayet iyi bilen ve çözme yolunda olanca gayreti gösterecek bir vekiliniz olacağım.

Gelin oylarınızla bana destek olun. Evliyalar, alimler diyarı mahsun Sivrihisar’ımızın kaderini birlikte değiştirelim. Po­tansiyel kullanılmadığı zaman hiçbir değer ifade etmez. Gelin Sivrihisar’ımızın eşsiz kültürel potansiyelini birlikte harekete geçirelim. Hep beraber güzel şehrimiz Eskişehir’i tıpkı 1950’li yıllarda olduğu gibi Türkiye’nin en çok üreten ve katma değer yaratan şehirleri arasında ilk sıralara hep birlikte taşıyalım.

Bu seçimde sizlerden kendi kardeşinize sahip çıkmanızı istiyorum. Üstad Necip Fazıl Kısakürek “Sen bir tohum at da çıkmazsa toprak utansın” demiyor mu? Biz hep beraber elimizden gelen gayreti gösterelim ve şu dini kaideye birlikte sığınalım “El-Hükmü Lillah” (Hüküm Allah’ındır)

Sizleri en kalbi hislerimle selamlıyor ve hepinizi emaneti kaybolmayan ve muhafaza olunan Allah’a emanet ediyorum.

Doç.Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ

Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi – 3 Haziran 2015

O GÜN BU GÜNDÜR…
Değerli dostlar, bugün yürütmekte olduğum Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü görevimden İSTİFA edeceğim. Gün içinde istifa öncesinde Genel Müdürlük personeli ile veda toplantısı yapacağım. Allah nasip ederse 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞI için hafta içinde müracaatımı yapmayı planlıyorum. Bunlarla ilgili gelişme-bilgi-haber ve fotoğrafları gün içinde ve ilerleyen günlerde buradan sizlerle paylaşacağım. Bir önceki iletime yazdığınız nazik ve cesaret verici yorumlar için hepinize sonsuz teşekkürler. Rabbim hakkımda hayırlısı ne ise onu nasip eylesin.Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mustafa Kemal Biçerli’nin de genel seçimde milletvekili adayı olma amacıyla istifa ettiği öğrenildi.07 Nisan 2015 tarihinde belirlenen AK parti Eskişehir milletvekilliği adaylığında 4. sırada yer aldı.TEŞEKKÜRLER DOSTLAR…
Öncelikle kızımın nişanı için sonrasında Milletvekilliği Adaylığım için pek çok telefon ve mesaj aldım. Her birini özelden cevaplamak isterdim ama bu takatimi aşacak gibi. O yüzden bütün dostlarıma buradan teşekkür ediyorum.
[/toggles]

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Mustafa Kemal Biçerli