Nasreddin Hoca Sivrihisar Haberleri

Nasreddin Hoca Kültür Evi

– Sivrihisar “Nasreddin Hoca Kültür Evi” Ziyarete Açıldı –

nasreddin hoca kultur evi - Nasreddin Hoca Kültür Evi

Sivrihisar Belediyesi projelerini bir bir hayata geçirerek, ilçeye yeni değerler kazandırmaya devam ediyor. Misafirlerin rahat nefes alabilecekleri ve tarihle yolculuk yapabilecekleri Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi ziyarete açıldı.

İçerisinde Nasreddin Hocamıza dair birçok bilginin yer aldığı, Sivrihisar yöresel yemek ve giyim kültüründen, gelenek ve göreneklerinden, Sivrihisar Konaklarından, ev yapılarından ve tarihten izler taşıyan “Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi” yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

nasreddin hoca kulturevi ici - Nasreddin Hoca Kültür Evi

Pandemi sürecinde tüm kurallara uygun bir şekilde misafirlerini ağırlayan Kültür Evinde yerli ve yabancı turistleri Nasreddin Hoca karşılıyor.

Konak içerisinde misafirlerin dinlenebilecekleri, çay ve kahve içebilecekleri bahçe alanının yer aldığı, yöresel yemek ve giyim kültüründen, gelenek ve göreneklerinden, tarihi konaklarından ve tarihten izler taşıyan, geçmişten geleceğe yolculuk yaptıran “Nasreddin Hoca Kültür Evi” Sivrihisar’ın birçok değerini tanıtarak gelecek kuşaklara aktarılmasına aracılık ediyor. S. Sesi

nasreddinhoca kulturevi bahcesi - Nasreddin Hoca Kültür Evi

Atasoy ailesinin belediyemize hibe ederek BEBKA ve Belediyemizin katkıları restore edilen Kılıç mahallesindeki Nasreddin Hoca Kültür evi ilçemize değer katmıştır. Başta bu konağı bağışlayan Atasoy ailesine ve Belediyemize teşekkürlerimizi sunarız.

1 Comment

  • Bu binayı Atasoy ailesi Babaları Süleyman Sabri Atasoy Kültür Evi olarak anılması üzere bağış yapmışlardır. Bu konuyu çeşitli platformlarda dile getirdim. Ne yazık ki vefa duygusundan yoksun insanların bu uyarıyı dikkate almadıklarını üzülerek görüyorum. Ailesi bizi affetsin demekten başka bir şey gelmiyor elimden…

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Nasreddin Hoca Kültür Evi