Ahmet Atmaca

Ne Söyledik Ne İstedik

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Nabi Avcı’ya ne söyledik, ne istedik…

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Nabi Avcı’yı Sivrihisar’da ağırladık. Günyüzü ilçesini ziyaretten sonra Sivrihisar Dörtyol kavşağında karşıladık. Eskişehir AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçe idare kurulu üyeleri, ilçe Milli Eğitim ve Okul Müdürleri ile çok sayıda partili tarafından karşılanan Nabi Avcı; Zaim Ağa Konağında, Sivrihisar Yöresel Yemeklerini yedikten sonra konağı gezdi. Buradan Sivrihisar

Kaymakamlığını ziyaret etti. Belediye binasına gelirken esnaflarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Sivrihisar Belediyesinde ilçe so­runları dile getirildi. Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar’ın isteklerini içeren dosya sundu. Sunulan dosyanın içeriğini bilmiyo­rum. Ancak Sivrihisar Kültür, Turizm, Sosyal Yardımlaşma ve Tanıtım Derneği’nce hazırlanan istek dilekçesi ile 04 Haziran 2014 tarihli Siv­rihisar’ın Sesi Gazetesi’nde aşağıda açıkladığımız (*) hususları havi “Sivrihisar’dan Milli Eğitim Bakanımız Prof. Nabi Avcı’ya açık mektup” başlıklı gazetemizi de takdim eden Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Oğuz Ekici; Sayın Bakanım, gazetemizi size yayınlandığı tarihte iadeli taah­hütlü göndermiştik, sanırım size ulaşmadı, demesi üzerine Bakan Avcı’da; evet bu gazete bana ulaşmadı ama geç kalmış sayılmaz diyerek gazetemizi ve istek dilekçesini alıp ilgileneceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’nın Sivrihisar’ı ziyareti çok önemli bir olgudur. Değerlendirmek için Ak Parti Sivrihisar İlçe Yönetimi ve Belediye Meclisi daha önce toplanıp birlikte bir karar alıp istekte bulunsalardı, Sivrihisar için daha etkili ve verimli olurdu…

Hasbelkader biz daha önceleri parti ve Belediye Meclisi birlikte istişare yapıp istekte bulunurduk. Örneğin; Siv­rihisar Devlet Hastanesi, Halk Bankası, Hidro Elektrik meselesi vs. gibi birlikte yaptığımız istişare ile gerçekleşti. Ak Parti ve Belediyemiz idarecilerinde maalesef böyle bir haleti ruhiyenin olduğunu sanmıyorum.

Seçimlere 9 ay kaldı. Bu zaman zarfında Sivrihisar’a ne kazandırabilirsek bunun gayreti içinde olmalıyız. Siyasi kader birliği yaptığım arkadaşlarıma başarılar dileyerek, her zaman söylediğim bir sözümü tekrar ediyorum. “Avcı Avını kovalarsa yakalar. Oturduğu yerde av, kimsenin ayağına gelmez”

(*) Seçim beyannamemizde, halkımıza vaat ettiğimiz birkaç hususu size arz ederek, gerçekleşmesi için gayretinizi bekliyoruz.
1- Sivrihisar’ın başına bela olan ve uygulanan Kentsel SİT kapsamının kaldırılması veya daraltılması,
2- 18 yıl önce çalışmalarına başlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce faaliyete geçirilmesi,
3- Meslek Yüksek Okulumuzun bölüm sayısının artırılması veya Fakülte’ye dönüştürülmesi,
4- Doğalgaz’ın Sivrihisar’a getirilmesi,
5- Hamamkarahisar Çardak Termal Tesisleri’nin yeni bir yapılanma ile faaliyete geçirilmesi,
6- Sivrihisar Belediyesi’hce, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na verilen alana yurt binasının yapılması,
7- Tarihi eserlerimize sahip olmak için Sivrihisar’a acilen bir müze açılması en büyük arzumuzdur.
 

Ahmet Bican Atmaca – Gazeteci – Yazar

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Ne Söyledik Ne İstedik