Sivrihisar Haberleri

Nejat İşcan’dan 140 Kütüphane

İşcan’dan 140’ncı Kütüphane

140 kutuphane - Nejat İşcan'dan 140 Kütüphane

Araştırmacı, Yazar, Fotoğraf sanatçısı Nejat İşcan, yoğun çalışma temposuna rağmen kütüphaneye açmaya ve yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Sivrihisar Eğitim Vakfı Muzaffer Demir Anadolu Lisesinde çeşitli 1500 kitaptan oluşan Kütüphane açan İşcan, bu seferde Edebiyat, Dil, Bilim, Roman, Hikaye, Sağlık, Turizm gibi her yaş grubuna hitap eden 1510 kitaptan oluşan Kütüphanesini Sivrihisar İhsan Biçerli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oluşturdu. Okulun isim banisi İhsan Biçerli’nin oğlu Prof. Dr. Kemal Biçerli, SEV Başkanı Naci Şakar, araştırmacı-yazar Nejat İşcan, Özkan Akay, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Nejat İşcan; Kütüphane tüm öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olsun. 2002 yılında kütüphane kurmaya başladığını ve şu ana kadar çeşitli il ve ilçelerde toplam 140 kütüphane kurduğunu söyleyen İşcan, Sivrihisar’ı ve Sivrihisarlıları çok sevdiğini belirterek, iki okula kütüphane açmasına vesile olan SEV Başkanı Naci Şakar’a teşekkür ederek, önümüzdeki günlerde yeni kütüphaneler kurmaya devam edeceğini söyledi.

1510 kitap bağışıyla oluşturulan kütüphane öğretmen ve öğrencilerin beğenisini topladı. Okul Müdürü Hüseyin Kılınç tarafından Nejat İşcan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

İşcan, 141. Kütüphanesini Sevgi – Naci Şakar adına düzenledi

Sivrihisar Eğitim Vakfının girişimleri ile araştırmacı, yazar, fotoğraf sanatçısı Nejat İşcan tarafından iki ay içerisinde Sivrihisar’da üçüncü kütüphane Sıdıka Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açıldı.

Ekim ayında Sivrihisar Eğitim Vakfı Muzaffer Demir Anadolu Lisesinde, Kasım ayında Sivrihisar İhsan Biçerli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kütüphane açan İşcan, geçtiğimiz günlerde Sevgi-Naci Şakar adına düzenlediği Tarih, Edebiyat, Dil, Bilim,Turizm, Şiir, Roman, Ansiklopedi, Sağlık ve çeşitli 2000 kitaptan oluşan kütüphaneyi Sıdıka Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açtı.

nejat iscan 141 kutuphane - Nejat İşcan'dan 140 Kütüphane

Nejat İşcan; Sivrihisar’ı sevmeme ve kütüphaneler kurmama vesile olan SEV Başkanı Naci Şakar’a teşekkür ederim, 141. kütüphanemi Şakar ailesi adına düzenlemekten son derece mutlu ve gururlu olduğunu belirtti.

Naci Şakar’da, 1991 yılında kurulan Sivrihisar Eğitim Vakfının amacı doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirterek, Sivrihisar’da üç kütüphane kurarak eğitime önemli katkı sağlayan Araştırmacı, yazar Nejat İşcan’a şükranlarımızı sunarız, dedi. Naci Şakar tarafından Nejat İşcan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

***

Oğuz EKİCİ – S. Sesi Gazete
Sivrihisar Haberleri

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Nejat İşcan'dan 140 Kütüphane