Haber Arşivi

Nisan 2016 Sivrihisar

YORUMLAR

TECAVÜZ DENİLİNCE AKLA GELENLER.
Tecavüz denilince mantığımızın altında yatan kısma gidiyor İnsanoğlu. Neymiş Tecavüz yokmuş, O zaman taciz yasal ve yapılabilir. Sizler en ufak taciz olunca veriyorsunuz Küfürleri ve suskun bir şekilde kabul ediyorsunuz.
Tecavüz çeşitleri denilince hak, hukuk, mal, Mülk, İnsanlığa yapılan Tacizlerde bir TECAVÜZ olarak beyinlere kazınır ve Hukuk bunların çözüm ve cezalarını verir. Ya İnsan onuruna yapılan Tecavüzü yaparak ve bunu sürekli vurgulayarak Şahsın ve toplumun tecavüzü Onurlu İnsanları İNTİHARA edecek duruma gelirse ve bu daha çocuk düzeyinde uygulanırsa ve çeteler tarafından sindirilmiş bir noktaya getirirse artık içinde bunları normal karşılayan kişilerde bozuk kişiliklere sahiptirler.
Ölüme sebebiyet Sivrihisar’da birahaneleri ve Pavyonların eleştirisini yapan kişiler ve dışarıdan bunu eleştirenler şimdi ne düşünüyorlar. Uyuşturucu ve şiddet olayları ile eylem gerçekleştiren şahıslar 17 yaşında ve destek aldıkları çete olarak kendilerine bu toplumda yer bulan insanlar sindirilmiş mi oluyorlar. Anlamak güç ve iki insan arasındaki yaş oranı 10 yıl gibi. Susmayın Sustukça sıra size de gelecek ve o okullarda ya çocuğunuz ya da akrabanız okuyor. Bir takipçimiz okulların ne iğlisi var diye düşünce görünce aklıma bunları yapanlar okulda okumuyor diye düşünce geliyor. Sivrihisar Belediyesi Kanal Korkuluklarını tamirden usandı. Emniyet Müdürlüğü taktığı mobese ve ihbarlardan birçok arabaya el koyacakken suskun. Adliyede şiddet içeren mahkeme sayısını bilmek mümkün değil. Polis yakalamaktan bıkmış ve Baro Avukatları veren tacizcileri savunmaya devam ediyor.
Milli Eğitim Müdürlüğü ismi İntihar olayına karışan ve destek çağrıları yapan öğrenciler hakkında işlem yapmalı ve diğer öğrencilerin yanlış yapmalarını engellemeli. Öğrenciler Polis ve Adliyede ifade verirken arkadaşlarının bugünde yırttınız tebrikleri sıranın size de geleceğinin işaretleridir.
Merak etmeyin Sivrihisar’ın adı kirlenmez daha da güzeli artık daha güvenilir olmasını sağlar. Okumak isteyen okur İsteyen gider. Sivrihisar Emniyeti ve Adliyesi şiddet olaylarının odak noktası olmuş durumdadır. Üzülmek yetmiyor, bunları hissetmek gerekiyor.

Sivrihisar’daki Taciz, Tecavüz iddialarına ve İntihara sebep olan gelişmelerin başlangıç nedeni olan Şahıslar Şehirdeki Milli Eğitime Bağlı Okullarda Öğrenciler.
Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürleri ne yapmayı düşünüyor veya Sessizliğini sürdürecek mi. Veya daha bu zamana kadar başka ört bas edilmiş vakalar var mı?

Sivrihisar’da sokakta Erkek çocuklara tecavüz edilirken Halk ve Devletin Temsilcileri ile Adalet dağıtıcıları rahat mı? Elini kolunu sallaya sallaya sokaklarda gezmeye devam ediyorlar.

Bugün olabilir dediklerin senin başına geldiğinde dövünmeyeceksin. Son pişmanlık fayda vermez. O benim akrabam ve tanıdığım dediğin kişiler sizin onurunuzu ayaklar altına alabiliyorsa önlem alın. 15-18 Nisan 2016 https://www.facebook.com/sivriyeni

* * *

Sivrihisar tabanlı Sivil Toplum Kuruluşlarının Halka sorduğu bir bilgi dikkatimizi çekti. Yapılan çalışmalar yapıcı ve desteklenmeli. Yalnız bir şey unutulmadan belirtilmesi gerekir. Sivrihisar 200 yıllık bir ilçe görünümü negatif yönde bu özelliğini kaybetmiş, hızla erimektedir. Biz öncelikle Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticilerinin gayretleri olarak sordukları soruyu aktararak görüş alabiliriz.

”OSMANLI TARİH ARŞİVLERİ KURUMU Tarafından hazırlanacak Sivrihisar’la ilgili tarih belgeleri içeren KİTAP İSMİ” arıyoruz, Mesajları geçiliyor.

Ne olmalı, Bizim önerimiz, ”TARİHTE KAYBOLAN ŞEHİR”, olabilir. Bunun nedeni ise, Azalan Nüfus, Yöresel Meslekler, Kardeş İnsanlar, Kardeş Dinler ve Kültürler ve Geçmişi Tarihi Sivri Hisar Kalesi, 1300 Yıllarında yapılmış Ulu Cami 1800 Yıllarda yapılmış Kilise, Cumhuriyet Dönemi Saat Kulesini geleceğe Taşıyamadığımız sürece başarılı olmayacağız.
Kitaplar geleceğe taşıyacaktır elbet ama geçmişimiz kadar geleceğe sahip çıkmalıyız.

ARTIK ÖNÜNÜZÜ KOLLAYIN.
Şehrimizin sokakları giderek tenhalaşırken boşa geçen günlerin eserleri gözüküyor. Sokaklar mafya bari görüntülere ve güç paylaşımlarına neden oluyor. Adalet kendini korumaktan öte bir şey yapmadan Televizyonlardaki dizi filmlerin devamı gibi. Artık dönem önümüzü koruma zamanı.

Bugün Çarşamba ve Halk pazarı Garaj önündeki Havuz yanında Trafik yolunda Suriyeli Çocuklar küçük bisiklete biniyor ve Esnaf onları izliyor. Yapılacak bir yok ve o çocuklar kaza anında bedelini kim öder derseniz bir çocuktan bir şey olmaz dersiniz.

Gündüzleri döner kavşaklar Ralli ve araba deneme, döndürme gece ise yarış yapılan saatler sürekli yapılıyor. Baktığınızda Babalar çocuklarını araba alarak ne kadar mutlu ettiklerinin farkında olmalılar.
Okullarda olmazsı gereken çocuklar Adliye’de bir daha yapmayın söylemleri ve Yitip giden çocuklar üzücü ve üzülenler. Okullarda artık özgür çocuklar var ve insanlar çocuklarını kontrol edilemez hale geldiler. Bugün üzücü olan Adaleti bina önünde toplanan insanlar verecek mi konuşuluyordu. Kadına Şiddet, Hırsızlık, Şiddet dosyaları gölgesinde kalmış Huzur. Genç Eğitimli insanlar Şehir dışında iş ararken Sivrihisar’da kalanlar huzur aramaya devam edecekler.

* * *

OLAYLAR

Sivrihisar-Güvemli mahallesinde; M.Ş.Ü.’nün tarlasındaki anızı yakması neticesinde rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın Ş.M.O.’nun tarlasına sıçramış ve tarlada bulunan (200) adet su borusu yanarak kullanılamaz hale gelmiştir. C. Savcısının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

Sivrihisar-Kaymaz mahallesinde; D.Ö. aralarında çıkan tartışma sonucu M.K. ’nin yumruk ve tekme atmak suretiyle kendisini darp ettiğini beyanla şikayetçi olmuş, hayati tehlikesi yoktur. Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

3-Sivrihisar-Gülçayır mahallesinde; O.Ö. tarlasında bulunan sulama trafosuna ait (2) metre bakır kablonun kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalınmış olduğunu beyanla şikayetçi olmuş, C. Savcısının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

4-Sivrihisar-Göktepe mahallesinde; O.Ç. işletmeciliğini yaptığı kahvehaneden (1) adet televizyonun kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalındığını beyanla şikayetçi olmuş, C. Savcısının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

5-Sivrihisar-Mülk mahallesinde; A.A.’nın yaklaşık 300 adet küçükbaş hayvanı askeri yasak bölge olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Polatlı Topçu ve Füze Okul K.lığı Sakarya Kışlasına otlatmak amacıyla soktuğu tespit edilmiş, C. Savcısının talimatı doğrultusunda gerekli soruşturmaya başlanılmıştır.

Jandarma Günlük Olaylar Bülteni

* * *

Mart 2016 Sivrihisar Toplum Sağlığı Merkezi Yürüyüş Etkinliği

Sağlık Bakanlığımızın “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak; toplumumuzun düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik edilmesi, obezitenin önlenmesi ve sağlıklı yaşam için düzenli fiziksel aktivitenin önemi konularına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla sağlıklı yaşam yürüyüşlerimiz 2016 yılında da devam etmektedir.

Sivrihisar Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı tarafından 22 Mart 2016 Salı Günü saat 10:00’da “Sağlık Çalışanları İle Yürüyoruz” temalı yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir.

TSM personeli, Halk Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenleri ile vatandaşların katıldığı yürüyüş etkinliği; Sivrihisar Toplum Sağlığı Merkezi önünden başlayıp Halk Eğitim Merkezi binası önünde son bulmuştur. 1 Nisan 2016

* * *

Sivrihisar civarında hayvan sahiplerine illallah dedirten hayvan hırsızları yakalandı.
Aktaş Köyünde Muhittin Sarıoğlunun 2 adet ineğini çalarken yakalanan Hayvan hırsızları Sivrihisar jandarmasında ifadeleri alınmaktadır. Mart 2016

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Nisan 2016 Sivrihisar