Sivrihisar Haberleri

Öğrencilerimiz Gururumuz Oldu

ogrenci basari gururu - Öğrencilerimiz Gururumuz Oldu

Sivrihisarlı Öğrenciler Başarıya Doymuyor.

Son yıllarda hazırladıkları projeler ile bölgesel ve Türkiye geneli düzenlenen yarışmalarda büyük başarılar elde eden öğrencilerimiz Türkiye üçüncüsü olarak tarihi bir başarıya daha imza attılar.

51. Tübitak Liseler arası Araştırma Projeleri Yarışmasına “Sağlıklı Besleniyorum Görünüşümü Seviyorum” Psikoloji Projesi ile Bursa Bölge Birinciliği kazanarak Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan Sivrihisar Nurbiye Gülerce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Murat Budak danışmanlığında Nurbiye Gülerce 11. sınıf öğrencisi Gülşen Böyüt ve SEV Muzaffer Demir Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Neşe Sultan Güzle’nin hazırladıkları proje büyük bir başarı elde ederek, Türkiye geneli 3.’lük ödülüne layık görüldü.

Elde edilen başarıdan dolayı mutlu olduklarını ve gururlandıklarını dile getiren Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şakar “Tarih süresince, eğitime verdiği önemle tanınan Sivrihisar, 7 medresede yetişen ve pek çoğu dünyaca ünlü değerli büyüklerimizle haklı bir övgüye sahibiz.

Sivrihisar günümüzde de bu özelliğini sürdürmekte, ilçemiz eğitimle ilgili tüm sorunlarını çözmüş, nüfusunun 3/1 öğretmen, öğrenci ve eğitimle ilgili kişilerden oluşmakta, genel olarak okuma yazma oranı % 100 dür. Ülke genelinde düzenlenen, tüm etkinliklerde, ilçemiz Lise öğrencilerinin başarıları bizleri sonsuz mutlu etmektedir. Son olarak 2020 TÜBİTAK tarafından düzenlenen Fen, Edebiyat ve Sosyal bilimlerinin tüm dallarındaki, 51. Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasına 3004 farklı okuldan 23.528 öğrencinin hazırladığı 15273 proje başvuru da bulunulmuş,

Sivrihisar Eğitim Vakfı Muzaffer Demir Anadolu Lisesi ile Sivrihisar Nurbiye Gülerce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Neşe Sultan Güzle ve Gülşen Böyüt hazırladıkları “Sağlıklı Besleniyorum Görünüşümü Seviyorum” Psikoloji dalındaki projeleriyle 12 Mart 2020 tarihinde Bursa Uludağ Üniversitesinde yapılan, bölge yarışmasında birinci olup, Türkiye genelindeki final yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardı..

9 Temmuz 2020 tarihinde “E Konferans Yöntemiyle” yapılan Türkiye finallerinde öğrencilerimizin projesi üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

Sivrihisar gibi tarihi bir ilçenin Türkiye geneli böylesine örnek ve anlamlı başarısı gurur verici bir tablodur. Bu tabloda emeği ve özverisi geçen, okulumuz yönetimleri, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, özellikle Danışman öğretmenimiz Murat Budak’ı içtenlikle kutlar, öğrencilerimizin ailelerini tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederiz.

***

Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Öğrencilerimiz Gururumuz Oldu