Makale ve Yazılar

Sivrihisar 2017 Yılı Hedefleri

Aralık 2015 tarihli İllerde Ekonomi Gazetesinde Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “2017 yılına Sivrihisar ilçemizde 300 bin turist ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.

“Bu zamana kadar kabuğunu kıramayan bir ilçemiz vardı. Biz bu kabuğu kırarak her tarafı tarih kokan Sivrihisar’ı modern bir ilçe yapmaya karar verdik. İlçemizdeki organize sanayi bölgemizi bitirdik. Alt yapı ihalesi ile ilgili çalışmaları 2016 yılında tamamlayacağız. İlçemizde işsizliğin azalmasını sağlayacak olan bu çalışma ile ilçe ekonomimiz canlanacak, köyden kente göçün önüne geçilecektir. Hatta şehrin zor şartlarına adapte olamayan hemşehrilerim iş olanakları sayesinde geri gelecek; efsanevi simurg / anka kuşu gibi Sivrihisar küllerinden yeniden doğacaktır.

İlçe olarak organize sanayi bölgemize yapılacak yatırımların teşvik kapsamına alınması ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Ümit ediyoruz bu teşvikler çıkacak ve ilçemiz dışarıdan yatırım alacaktır. İlçemizin en büyük geliri Tarım ve Hayvancılıktır. İlçemizde sulu ve kuru tarım yapılıyor. Ayrıca Sivrihisar sahip olduğu yüz-ölçümü (3.103 kilometrekare) tarım ve hayvancılıkta da liderdir.”

Gazetede, Başkan Yüzügüllü’nün Sivrihisar ilçesinde gerçekleştirmek istediği projeler ve devam eden çalışmalar hakkındaki röportajına yer verilmiştir.

illerde ekonomi gazete 1 - Sivrihisar 2017 Yılı Hedefleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar 2017 Yılı Hedefleri