Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

2018 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sivrihisar’da Kutlandı.

dunya kadinlar gunu 2018 - Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Sivrihisar Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile düzenlenen programda Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü kadınlar ile bir araya geldi.

Çok sayıda kadının katıldığı programda Kişisel Gelişim Uzmanı Azize Yasemin Paşalıgil Sivrihisarlı kadınlar ile Aynadaki Güçlü Kadın Söyleşisini gerçekleştirdi. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü tüm kadınlar ile tek tek görüşerek, karanfil takdim etti.

Başkan Yüzügüllü yaptığı konuşmada; Bizim kültürümüzde, medeniyetimizde, kadınlarımıza ve annelerimize özel bir önem atfedilmişti. Kadınlarımızın desteklenmesi demek, ailenin, toplumumuzun ve milletimizin güçlenmesi demektir.

Kadınlar En Büyük Gücümüzdür

Yeryüzünü güzelleştiren ve yaşanır hale getiren kadınlarımız, aydınlık yarınlara yürürken en büyük gücümüzdür. Ben toplumların gelişmesinde kadının rolüne her zaman inanmışımdır. Sivrihisar’da da siz bunu kanıtladınız. Sivrihisarımızın tanıtımına ve şuana kadar yapmış olduğumuz her işte sizleri yanımızda görmekten çok mutlu ve gururluyum.

Sizlerde biliyorsunuz ki Sivrihisar’ımızı yaşanabilir hale getirdiğimiz her an geleceğimize yatırım yapıyoruz. Evlatlarımızın doğdukları toprakları bırakıp gitmesini istemiyorsak el ele vermeliyiz. Sizlerin de desteği ile bunu başaracağımıza gönülden inanıyorum.

Sizde burada bunu kanıtladınız. Hepinizi yürekten alkışlıyorum ve kadınlara şiddet olaylarının son bulduğu, kadınların ekonomide ve toplumsal yaşamda çok daha aktif rol aldığı bir dünya diliyorum.

Başta burada, bu salonda bulunanlar sizler olmak üzere, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım. Dedi.

Ayrıca, Sivrihisar İlçe Müftülüğü de 8 mart kadınlar günü münasebetiyle Belediye binasında konferans düzenledi.

8 mart muftuluk - Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadınlar Gününe Özel Bin Adet Fidan Dağıtıldı

Sivrihisar Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 7 Mart Çarşamba günü bayanlarımıza, Eskişehir Orman Müdürlüğü yetkilileri ve çok sayıda katılımcının iştirakiyle Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve Başkan yardımcısı Hüseyin İlhan tarafından 1000 adet çam fidanı dağıtıldı.

kadinlar fidan dagitimi - Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü Kapsamında Söyleşi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen ” Söyleşi ” programına tüm kadınlarımız davetlidir.

Tarih : 8 Mart Perşembe
Saat : 13:00
Yer : Sivrihisar Belediyesi Konferans Salonu

Söyleşi – Aynada ki Güçlü Kadın
azize yasemin pasaligil - Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Azize Yasemin Paşalıgil – Kişisel Gelişim Uzmanı

8 mart dunya kadinlar gunu - Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü