Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

SİVRİHİSAR’IMIZI YAPEX RESTORASYON FUARINDA TEMSİL ETTİK

sivrihisar yapex fuar - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ÇEKÜL ve Tarihi Kentler Birliği’nin destekleri ile uluslararası boyutta yapılan turizm mimarisinin yapısı olarak öne çıkan fuarda Sivrihisar Belediyesi olarak açtığımız standımızla Sivrihisar’ın Sanatı, Kültürü ve Tarihinin tanıtımını gerçekleştirdik.

Sivrihisar Belediyesi’nin kültürel mirasları korumaya yönelik yapmış olduğu çalışmalar, Sivrihisar’ın tarihini ve kültürel kimliğini ortaya çıkarması amaçlıyor. Sokak cephe iyileştirme ve sağlıklaştırma çalışmaları ile projeler başladı.

saat kule maket - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

SİVRİHİSAR ÖNEMLİ BİR TARİHE SAHİP

Antalya’da düzenlenen YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUAR’ında stand açan Sivrihisar Belediyesi’nin yayınları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Sivrihisar Belediyesi’nin standını ÇEKÜL Başkanı Prof.Dr.Metin SÖZEN ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN ziyaret etti. ÇEKÜL Başkanı Prof.Dr. Metin SÖZEN, Sivrihisar’ın kültürel mirası ve kırsal mimarinin ayağa kaldırılması konusunda tüm Türkiye’ye örnek tarihi çalışmaları bulunduğunu söyledi. Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü ile kısa bir konuşma gerçekleştiren ÇEKÜL Başkanı Prof.Dr.Metin SÖZEN çalışmalarından ve 2014 yılı restorasyon proje çalışması ödülünden dolayı Başkan Yüzügüllü’yü tebrik etti. 23.11.2015

yapex fuar 3 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 4 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 6 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 11 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 19 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 18 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 15 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

yapex fuar 14 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında

SİVRİHİSAR TARİHİ, KÜLTÜRÜ VE SANATIYLA 18-21 KASIM TARİHLERİNDE ANTALYA YAPEX YAPI FUARINDA

Sivrihisar Belediyesi olarak Sivrihisar’ın Sanatı, Kültürü ve Tarihi Turizmini canlandırılmasını hedefleyen çalışmalarımız devam ediyor.

‘Koruma ve Yenileme’ uzmanlık alanında da özel bir yeri olan ve kapsamında “Yapex Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirasını Koruma” konulu sergi alanı bulunan YAPEX YAPI FUARI; uzman restorasyon uygulamacıları, yapı ustaları, teknik elemanlar ve yapısal/kentsel koruma-yenileme alanında proje yürüten yatırımcı kurumlar yer almaktadır. Fuarda yapısal koruma ve yenileme, doğal malzeme (ahşap, taş vb.) uygulamaları, restorasyon teknikleri gibi öncelikli ürünlerin yanı sıra; yapılarda fonksiyon değiştirme, eski yapılarda modernizasyon gibi uygulamalar konusunda da ziyaretçileri bilgilendirici ürün ve etkinlikler yer alacak. Yapı yenilemelerindeki içmimari ve dekorasyon uygulamaları da fuarın önemli bir bölümünü oluşturuyor.

23. Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı Türkiye’nin en büyük, Uluslararası alanda da yoğun ilgi gören, etkin profesyonel ziyaretçisi ile de son derece dinamik bir ticari atmosfer yaratan ihtisas fuarıdır.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar, Antalya Yapex Yapı Fuarında