Blogspot

Sivrihisar Blogspot

Blog  (ağ günlüğü, günce) veya Weblog (ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri yazan insanların oluşturdukları, günlüğe benzeyen ve web tabanlı bir yayını belirten İnternet siteleridir.

Blog, Web ve Login (weB-LOGin) kelimelerinin birleşmesiyle oluşan bir kelimedir. Burada web, İnternet alemini temsil ediyor, login ise içerik girmeyi temsil ediyor. Blog oluşturan kişiye Blogger denir.

Blog türleri

Kişisel: İnternet üzerinde bireysel olarak oluşturulan blog çeşididir.

Temasal: Sadece belirli bir alanda yazılan gönderilerin yer aldığı, belirli bir konuda uzman kişilerin yazdığı ve düzenlediği bloglardır.

Topluluk: Üyelik sistemine sahip olan ve bu üyelerin yazdıkları gönderilerden meydana gelen bloglardır.

Kurumsal: Şirketlerin kendileri ile ilgili haber ve duyurularını halka açtıkları bloglardır.

* * *

Amerika’da yaşayan ve fırsat buldukça tırmanmaya çalışan Özgür hemşehrimizin bloğundan alıntı. 17 Ağustos 2009

Pazar günübirlik Pinnacles‘a gittik tırmanmaya. Palo Alto’nun yaklaşık 2 saat güneyinde Hwy 25 üzerinde, National Park Service (Milli Park İdaresi) tarafından işletilen güzel bir vadi burası. Milli park kadar büyük olmadığı için ama ‘national monument’ deniyor

Doğu ve batı olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Ben gidiş yolunu da daha çok sevdiğim için doğuya gidiyorum. Bay Area’da yaşayanlar genelde Pinnacles’a gitmek yerine Yosemite’ye ya da Tahoo taraflarına gitmeyi tercih etse de ben burayı ayrı bir seviyorum Sivrihisar’a benzediği için.

***

url:http://sivrihisar.blogspot.com/2009/08/pinnacles.html

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Blogspot