Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Dünya Çapında Bir Marka Kent Olacak

SİVRİHİSAR DÜNYA ÇAPINDA BİR MARKA KENT OLACAK

Kayalarında Medeniyetleri Saklayan Kültür Hazinesi Sivrihisar Tüm İhtişamı İle Sizleri Bekliyor. Yeni Yılda Tercihiniz Sivrihisar Olsun.

Göreve geldiğim günden bugüne halkıma ve memleketime olumlu yönde katkı sağlayacak her türlü fikri, düşünceyi ve projeyi hayata geçirmeyi amaç edindim. Sivrihisarımız da halkımıza layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kadim İlçemiz üzerine sevdamız var, projelerimiz var, hizmetlerimiz var.

İlçemizin tarihi ve turistik değerlerini, yöresel lezzetlerini ön plana çıkararak Sivrihisarımızı tüm Dünya’ya tanıtıp turizm merkezi haline getirme çabasındayız. Halkımıza ve ilçemize istihdam yaratıp, kalkınma sağlama mücadelesindeyiz. Bir yerin hareketliliği, dışarıdan insan gelmesi ile o yerde fabrikaların açılmasını, iş imkanı olanaklarını beraberinde getirmektedir bizler bu imkanları ilçemize ve halkımıza kazandırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Göreve başladığım 2014 yılından itibaren her mahalleye yeni bir park yapmaya başladık. Nasreddin Hoca Anıt Parkı, 15 Temmuz Şehitler Parkı, Yenice Mahallesi Parkı gibi ve sokak aralarında bulunan birçok park ile Sivrihisarımızın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. İlçemize yakışır halkımızın faydalanabilmesi ve sağlıklı yaşamlarına destek vermek adına modern bir Spor Kompleksi yaptık ve halkımızın kullanımına açtık. Allah’ın izniyle 2018 yalında ilçemize doğalgazı biz getiriyoruz. Belediyemiz tarafından Sivrihisar Organize Sanayi bölgesini hayata geçiriyoruz.

Bunun yanında 2015 yılında başladığımız restorasyon çalışmalarımıza ve sokak sağlıklaştırmalarımıza halen devam etmekteyiz. İlçemize yakışan bir Belediye Hizmet Binası kazandırdık. 2016 yalı başından itibaren Sivrihisar Belediye binasında kültür ve sanat kurslarımızı (cam, seramik, el işleri) açtık ve sene boyunca devam eden kurslarda halkımız profesyonel işlere imza attılar.

Eski Askerlik Şubesini restore ederek Kültür Merkezi ve Anfi Tiyatro Salonuna dönüştürdük. İlçemizin geçmişten gelen değerlerini gün ışığına çıkaracak Sivrihisar Kent Tarihi Müzesini kuruyoruz.

Yoğun çalışmalarımızın ardından Sivrihisar Ulu Camii UNESCO tarafından 2016 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edildi. 850 yıllık tarihe sahip Çardak Hamamı restorasyonumuzu tamamladık, halkımızın ve ilçemize gelen bir-çok turistin hizmetine açıyoruz. Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesini ilçemizde kurduk. Ayrıca İlçemizde gerçekleştirdiğimiz Festivallerimiz ile dışarıdan on binlerce turist katılımı sağlayarak esnafımıza ve halkımıza satış yapma imkanı oluşturduk ve önemli ölçüde katkılar sağladık.

İlçe halkına KOSGEB desteği vererek özellikle kadınlarımızın arkasında durduk ve Sivrihisar ilk kadın girişimcilerini kazandı. Yaklaşık 2000 Sivrihisarlı kadını iş fikri geliştirebilmeleri amacı ile düzenlediğimiz turlarla turizmde ilerlemiş, örnekleme yapabileceklere yerlere götürdük.

Biz Sivrihisar için sizlerin halkımızın duaları ve desteği ile kaldığımız yerden yola devam ediyoruz. Bize düşen Sivrihisar’ı olması gerektiği yere getirip, görevimizi layıkıyla icra ederek, gönüllerde yer bulmaktır.

Bütün hemşehrilerimin hislerine tercüman olmak ve hatıralarında yer almak en büyük dileğimdir. Doğup, Büyüdüğüm Sivrihisar’a ve Sivrihisarlılara daima inanıp, güvendim. Her daim desteklerini arkamda hissettiğim Sivrihisarlı hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile 2018 yalında tüm Dünyada ve ülkemizde barışın hakim olması temennisi ile sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl dilerim. Saygı ve hürmetlerimle…

HAMİD YÜZÜGÜLLÜ
Sivrihisar Belediye Başkanı

Add Comment

Click here to post a comment

logo