Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Eğitim Vakfı 20. Yıl Mutluluğu

Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı 20. Yıl Mutluluğu.

Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yönelik karşılıksız burs yardımında yirmi yılı geride bırakmanın mutluluk ve haklı gururunu yaşıyor.

Vakıf Başkanı Naci Şakar “Sivrihisar, tarih süresince eğitime verdiği önemle tanınan ve coğrafyasında yetişen, çoğu dünyaca ünlü Alim, Ulema, Bilim insanı, Hak ve Halk dostu büyüklerimizle, haklı bir övgüyle gururlanıyoruz. Bizler günümüzde de bu özelliğimizi sürdürmenin gayreti içindeyiz.

Vakfımız; kuruluşu olan 1991 hemen sonra, Sivrihisar’da ismini taşıyan SEV Muzaffer Demir Anadolu Lisesi ve 400 öğrenci kapasiteli Mustafa Atışkan öğrenci yurdunu hizmete sunmuştur.

Vakfımızın çok önemsediği, yöremizde ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitimleri süresince karşılıksız Burs yardımına 2000-2001 yılında, 17 hayır sahibi ile 27 öğrencimizin yararlandığı etkinliğe başlamış olduk. Gerek yardımda bulunan, gerekse, yardım alan öğrenci sayımız her yıl büyüyerek, 20. yılına ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle, yardım sevenlerin sayısı 105’e ulaşmıştır. Hayır sahipleri arasında 3 aile (Dede- Oğul-Torun) 10 aile vefat eden yakınları adına ve 25 eski bursiyerimiz de vefa örneği göstererek, eğitim gönüllüleri kervanımıza katılmışlardır.

Yirmi yıl içerisinde 1572 öğrencimiz burs yardımından yararlanmıştır. Tablo gerçekten övünecek değerdedir. Yapılan yardımlaşma, Vakıflar camiası ve çevremizde örnek gösterilmekte; buda Vakfımız ve yönetimi gururlandırmaktadır.

2020-2021 yeni burs dönemi başlamış olup, eğitim gönüllüleri ailemize katılan ve katılmak isteyen duyarlı dostlarımızı ve hayır sevenleri şimdiden kutlarız.

Ayrıca, önemli bir konuda sizlerden destek istiyoruz. Geçen yıl Sivrihisar’da 4 Okulu kütüphane ve binlerce kitapla buluşturduk. Kitap bağış kampanyamız devam etmekte olup, her türden kitap yardımında duyarlı olacağınızı umarız.

Bu vesileyle eğitim gönüllülerine; öğrencilerimiz, aileleri ve vakıf yönetimimiz adına şükranlarımızı sunar, sağlıklı günler, mutluluklar dileriz, Saygılarımızla.

Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu
Adına Başkan Naci ŞAKAR

Add Comment

Click here to post a comment

logo