Haber Arşivi

SEV 21. Yıl Mutluluğu

Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı 21. Yıl Mutluluğu.

naci sakar - SEV 21. Yıl Mutluluğu
Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yönelik karşılıksız burs yardımında yirmi bir yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyor.

Vakıf Başkanı Naci Şakar “özellikle, üniversite öğrencilerine ödenmekte olan karşılıksız Burs yardımının 21. yılına erişmenin mutluluğunu sizlerle paylaşırken, hizmetin içinde olanları candan kutlar, eserin mimarı olan sizleri tebrik ederiz. İnancımızda verenin ve alanın gizli olduğu, yardımlaşmanın kutsallığı tartışılmaz, hele ki bu yardım eğitim için yapılıyorsa daha da anlamlı olduğu kesindir.

İnsanlığın zor günler yaşadığı, Covid-19 salgınından biran önce kurtulmanın duacısıyız. Salgında vefat edenlere rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz. Pandemiyle savaşan kutsal mesleğin cefakar mensubu, tüm sağlık çalışanlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunarız. Salgının başladığı günlerde pek çok öğrencimiz ve aileleri vakfımızı arayarak, burslarının ödenip, ödenemeyeceği hususunda bilgi istediler. Bir kız öğrencimizle yapılan konuşmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz, öğrencimiz okula gidilmeyip, eğitimin uzaktan yapılacağı, bu nedenle burs ödemeleri hakkında bilgi istediğinde, mademki okula gitmeyip, ailenizle birliktesiniz bu nedenle bursların ödenmeyeceğini söyledim. Öğrencimiz boğuk ve hüzünlü bir sesle, buna benden çok annem üzülecek (öğrencimizin babası vefat etmişti) yapılan yardımın mutfağımıza destek olacağını söylediğinde, üzülme kızım, ödemelerde hiçbir aksaklık olmadan devam edecek dediğimde, öğrencimiz ağlamaklı bir sesle sadece Allah razı olsun diyebildi.

Onlarca öğrenci ve ailelerin, yardımsever ve vakfımız yönetimine duydukları minnet ve Şükran’ın karşılıksız kalmayacağına inanmaktayız. Pandemiyle karşı, yardımlaşma geçmiş yıllarda olduğu gibi aksamadan devam ederken, bu yıl aramıza katılan hayır sahibi dostlarımızı ayrıca kutlarız. Pandemi süresince Vakfımız hizmetlerinde aksaklık olmayıp, izinli günler içinde vakfımızda bir görevli çalışanımız sizlere hizmet için görevdedir. İki yıl önce başlattığımız, kütüphane ve kitap yardımıyla ilgili çalışmamız devam etmekte olup, Sivrihisar merkez ve kırsal kesimdeki okulların kütüphaneleri Vakfımız önderliğinde pek çok hayır sahibi eğitim gönüllüsü tarafından yapılmış olup, özellikle kitap yardım konusunda ciddi desteğini gördüğümüz, devlet sanatçısı sayın Nejat İşcan’a teşekkürlerimizi sunarken, sizden ve çevrenizdeki duyarlı dostlarınızdan kitap yardımı bekliyoruz. Her konuda olduğu gibi bizlerin yanında olacağınıza inancımız sonsuzdur.

Bu vesileyle eğitim gönüllülerine; öğrencilerimiz, aileleri ve vakıf yönetimimiz adına şükranlarımızı sunar, sağlıklı günler, mutluluklar dileriz, Saygılarımızla. Tüm sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı ve mutlu günlere erişmeniz dilekleriyle esenlikler sunarız.

Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı
Yönetim Kurulu Adına Başkan Naci ŞAKAR

***

“Sivrihisar, tarih süresince eğitime verdiği önemle tanınan ve coğrafyasında yetişen, çoğu dünyaca ünlü Alim, Ulema, Bilim insanı, Hak ve Halk dostu büyüklerimizle, haklı bir övgüyle gururlanıyoruz. Bizler günümüzde de bu özelliğimizi sürdürmenin gayreti içindeyiz.

Vakfımız; kuruluşu olan 1991 hemen sonra, Sivrihisar’da ismini taşıyan SEV Muzaffer Demir Anadolu Lisesi ve 400 öğrenci kapasiteli Mustafa Atışkan öğrenci yurdunu hizmete sunmuştur.

Vakfımızın çok önemsediği, yöremizde ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitimleri süresince karşılıksız Burs yardımına 2000-2001 yılında, 17 hayır sahibi ile 27 öğrencimizin yararlandığı etkinliğe başlamış olduk. Gerek yardımda bulunan, gerekse, yardım alan öğrenci sayımız her yıl büyüyerek, 20. yılına ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle, yardım sevenlerin sayısı 105’e ulaşmıştır. Hayır sahipleri arasında 3 aile (Dede- Oğul-Torun) 10 aile vefat eden yakınları adına ve 25 eski bursiyerimiz de vefa örneği göstererek, eğitim gönüllüleri kervanımıza katılmışlardır.

Yirmi yıl içerisinde 1572 öğrencimiz burs yardımından yararlanmıştır. Tablo gerçekten övünecek değerdedir. Yapılan yardımlaşma, Vakıflar camiası ve çevremizde örnek gösterilmekte; buda Vakfımız ve yönetimi gururlandırmaktadır.

2020-2021 yeni burs dönemi başlamış olup, eğitim gönüllüleri ailemize katılan ve katılmak isteyen duyarlı dostlarımızı ve hayır sevenleri şimdiden kutlarız.

Ayrıca, önemli bir konuda sizlerden destek istiyoruz. Geçen yıl Sivrihisar’da 4 Okulu kütüphane ve binlerce kitapla buluşturduk. Kitap bağış kampanyamız devam etmekte olup, her türden kitap yardımında duyarlı olacağınızı umarız.

***

Eskişehir, Sivrihisar Haberleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - SEV 21. Yıl Mutluluğu