Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Eski Askeri Hastanesi

Sivrihisar Eski Askeri Hastanesi
sivrihisar konferans salonu - Sivrihisar Eski Askeri Hastanesi

Bugün sizlere ilçemizde bulunan fakat pek gündeme gelmeyen tarihi bir yapı hakkında görüş bildirmek istedim.

Öncelikle bu binayı yıkılmaktan kurtaran ve gelecek nesillere taşıyan Sivrihisar Belediyesi’ne teşekkür ederim. Bildiğim kadarıyla restorasyon çalışmaları 2-3 yıl önce biten ve mevcut halinde konferans salonu da barındıran Sivrihisar Eski Askeri Hastanesi şuan ne olarak kullanılıyor?

Eğer boş duruyorsa sizlerle bir fikrimi paylaşayım.

Bu bina ilçeye gelen turistlerin, Nasrettin Hocamızın sandukası ve kızının mezarı bulunan parktan sonra ikinci durak noktası olabilir. (Parka buradan sonrada gidilebilir.)

Bu binada ve çevresinde turist grupları karşılanıp konferans salonunda ilçemiz tanıtımını yapan bir video gösterisi izletilebilir. Gelen turistler burada ilçe hakkında ve gezilecek yerler hakkında bilgilendikten sonra rehber eşliğinde tarihi yerleri gezebilir.

Bu video sayesinde ilçe hakkında bilgi sahibi olacak, şayet yetiştiremeyip o gün gezemeyecekleri yerleri öğrenecek oluşan merakla sonra ziyaret edebileceklerdir.

(Burada sadece bir fikrimi paylaştım. Bunca masraf edilmiş yıkılmaktan kurtulmuş bir binanın boş durmasını kimse istemez. Eğer sizlerin de bu bina hakkında fikirleriniz varsa yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.)

***

Yasin Doğan Çıldır

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Eski Askeri Hastanesi