Genel

Sivrihisar Gazetesi Hakkında

– SİVRİHİSAR’IN SESİ GAZETESİ HAKKINDA –

Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi, sahibi Ahmet Bican Atmaca tarafından 1973 yılında yayına sokuldu. Yıllarca, zor şarlar altında ve hurufat el dizgisi tekniği ile basılan gazete haftada bir yayınlanarak; verdiği haberlerin yanı sıra, köşe yazıları ile Sivrihisar’ın sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerinin gelişmesi, kalkınması, tanıtımı ve sorunlarına çözüm bulunması konularına yer vermiştir. Gazete, aynı zamanda; 1973 yılından bu yana Sivrihisar adına tarihe not düşen bir arşiv niteliğindedir. 2004 yılında itibaren gazetenin basımında, dijital ofset baskı tekniği kullanılmaya başlanmıştır.

sivrihisar gazetesi matbaa - Sivrihisar Gazetesi Hakkında

Büyükşehir Yasasının kabulü ile yasa gereği istenilen şartları yerine getirmediği gerekçesi ile resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı elinden alınan ‘Sivrihisar’ın Sesi’ gazetesi, zaten zor şartlarda yürüttüğü yayın hayatında daha da sıkıntılı bir sürece girmiş oldu.

Sivrihisar’ın Sesi gazetesi, tüm bu güçlükler ve imkansızlığa rağmen, 2 Nisan 2014 tarihinden itibaren 15 günde bir çıkan sayısı ile yayın hayatını devam ettirmektedir.

E- Gazete, Sivrihisar haber gazetesi. Sivrihisar haberleri, güncel haberler, reklam ve ilanlar.

Sivrihisar’ın Sesi – Haftalık Siyasi Gazete

Yazı İşleri Müdürü: Oğuz Ekici

Fahri Muhabiri: Aydoğan Altın

e-posta : oekici@mynet.com – İdare Yeri: Karacalar Mah. Kuma Sok. No: 20 / Sivrihisar
İş : O 222 711 2355 – Gsm : O 541 711 2355

Dizgi – Baskı: Işık Matbaası – Sivrihisar

Ahmet Bican Atmaca 1930 yılında Kertek köyünde doğdu. Çeşitli meslek dallarında iş hayatını sürdürdü. 1965 yılında Sivrihisar’da bir ilki gerçekleştirip, Işık Matbaasını kurdu. 1973 yılında Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi yayın hayatına başladı.

Yazar Ahmet Bican Atmaca, sosyal faaliyetlerde daima ön saflarda yer almış birçok derneğin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır, İslâmi İlimler Vakfının dernek olarak kurucularından biri olmuştur; vakfın gelişmesinde emeği geçmiştir. Halen vakfın mütevelli heyetinde görev yapmaktadır. Musalla ve Sinan Paşa Cami derneklerinin başkanlığını yapmıştır. Siyasi faaliyetlerde başkanlık ve yöneticilik yapan Atmaca; 17 yıl İl Genel Meclis Üyeliği; iki devre Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Yazar ilk kitabı olan “Sivrihisar’da Yunan Mezalimi” daha sonra “Sivrihisar’da Yetişen Ünlüler ve Menkıbeleri”, “Eskişehir İlçeleri ve Köylerinde Yunan Mezalimi”, “Musalla Camii ve Tarihi”, “Sivrihisar Çeşmeleri”, “Yenice Mahalle Tarihi” ile “Hayatım Çile 1-2-3” şiir kitaplarını yayınladı. Tiyatro ile de meşgul olan Atmaca “Parola Vatan İçin İşareti Ölüm” adlı piyes kitabını yazdı. “İstiklal Savaşı Bilinmeyen Yönleri ve Sivrihisar Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin Hizmetleri” adlı kitabını yayına soktu. Son olarak da; Sivrihisarlı Yunus Emre Risalesini neşretti.

widget logo - Sivrihisar Gazetesi Hakkında
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Gazetesi Hakkında