Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Gezi Turu

Arion Gr Travel Sivrihisar Gezi Turu 

Gönül Dağı dizisi sayesinde Sivrihisar’ımıza gezi turları tüm hızıyla devam ediyor. Gezi programında Sivrihisar’ın tarihi ve kültürünü anlattığı için Ankara’dan gelecek olan “Arion Gr Travel” firmasına teşekkür ederiz.

arion artravel sivrihisar tur - Sivrihisar Gezi Turu

Özellikle de son yıllarda ilçemizin değişim ve gelişmesinde özveri ile gayret gösteren ve bir çok yeniliğe imza atan Sivrihisar Belediyesine ve Başkan Hamid Yüzügüllü ‘ye ayrıca teşekkür ederiz.

Arion Gr Travel Tur Programı 

8 Mart Pazartesi Sabah saat 07:00’de buluşma ve Ankara’dan Sivrihisar’a hareket. Araç içi sandviç ve sıcak içecek ikramımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sivrihisar’a varış gezimize ilk olarak, Sivrihisar Belediyesi Atölyeleri ziyareti ve çalışmalarda bilgi alıp, Kurşunlu Camii, Nemane sokak ve Sivrihisar Evlerini gezip, UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan Anadolu’nun En Büyük Ahşap Direkli Cami olan Ulu Camiye geçiyoruz.

İlhanlıların Anadolu Selçuklu Devletini istilası zamanında inşa edilen Alemşah Kümbetini de fotoğrafladıktan sonra, Öğlen yemeğimizi almak üzere Yöresel yemekleri ile ünlü olan restoranımız Çeşmicihan’a geçerek bu güzel lezzetleri tatmak üzere yerimizi alıyoruz.

Öğle yemeği sonrası, Sivrihisar kılıçla feth olunduğu ve kılıca dayanılarak hutbe okunan ilk mescit özelliğini taşıyan Kılıç Minaresi, Metin Yurdanur Kültür ve sanat evi, Dünyadaki Tek Açık Hava Heykel Müzesi, Saat Kulesi ve Cam Seyir terası, 1650 yılında inşa edilen sonrasında 1881 yılında yeniden yapılan Surp Yerrortutyun Ermeni Kilisesi, 1922 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşları ile birlikte önemli kararlar aldığı ve konakladığı Zaimağa Konağı ve Nasrettin hoca Anıt Parkı göreceğimiz yerler arasında.

Vereceğimiz serbest zaman sonrası Pessinus Antik Kentini de gezerek Saat 19:30 da Ankara’ya hareket ve molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varış. Bir sonraki programımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
• Özel otobüsümüzle ulaşım
• Araç içi sandwich ikramı
• Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• ARION tur Refakat Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYANLAR
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
• Öğlen yemeği
• Kişisel Harcamalar
BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN: 0536 038 6002

***

Çok güzel, örnek bir karar vermişsiniz. Tebrik ederim. Sivrihisar’ımızı bu anlamlı günde ziyaret etmeniz bizleri gururlandırdı. Türkiye’mizin Her bölgesinde olduğu gibi Analarımız, Bacılarımız, Hatunlarımız, Kızlarımız ev ve bütün işlerde büyük işler omuzlamışlar. Erkeklerin yanında birer Er gibi hizmette bulunmuşlardır. Sivrihisar’ımızın Kadınları örf, adet, anane ve Kültürlerine bağlı, yaşayıp korumasını bilmişlerdir. Onlarla konuştuğunuzda sevecen, ahlaklı, içten ve iyiliksever olduklarını evin gerçek idarecisi olduklarını göreceksiniz.

Yapacağınız gezinizin hayırlı olmasını dilerim. Lezzet kültürümüzden de tatmayı unutmayınız. Sizin vesilenizle Tüm Türk Halkımızı içtenlikle Tarih, Kültür Mirası Kadim Sivrihisar’ımıza Davet Ediyoruz.

Şimdiden tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Gününü Kutlarım. Saygılarımla, Şahin Gökdere

Eskişehir Sivrihisar Haberleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Gezi Turu