Blogspot

Sivrihisar İçin Bir Proje

Takip ettiğim kadarıyla Sivrihisar için emek veriyorsunuz. Benim de Sivrihisar için bir projem var. 

Sivrihisar ve Eskişehir Büyükşehir Belediyelerine yazılı başvurum oldu ilgileniriz dediler ama sanırım orada kaldı. Bu konuda ki dilekçemi size de göndermeyi düşündüm. Desteklerinizle başarabilirsek sanırım Sivrihisar’ın ciddi şekilde kazanımı olacak. Saygı ve selamlarımla;

Ben emekli maden mühendisiyim. Uzun yıllar ülkemin her yöresinde çalıştım. Köken olarak Sivrihisarlıyım. Akraba ziyaretleri için gittiğimde hasret giderme imkanı buluyorum. Şu anda Ankara’da ikamet etmekteyim. Çalıştığım illerde belediyelerin yaptığı bir uygulama vardı.

Alt yapısı olan ucuz arsalar üretiyorlardı. Bu nedenle o ilçe kökenli insanlar konut yapıyordu. Bu sayede ilçelerde ticari sektör canlanıyor ilçe ekonomisi hızla gelişiyordu. Üretilen bu arsaların merkezi bir yerinde ticari arsalar oluyordu. (alışveriş merkezi , dükkan gibi) Belediyeler ticari arsaları yüksek fiyata , konut arsalarını düşük fiyata satarak maliyeti ve satış gelirini dengeliyordu.

Bizim ilçemizde de bu tür bir çalışma yapılsa insanların memleketinde bir mekanları olur. İmkanı olan gelir yerleşir. Çalışanlar senenin belli günlerini evlerinde geçirir. Benim gördüğüm yerlerde üretilen bu arsalar ortalama 1000 m2 civarında olduğu için insanlar bahçelerini de ağaçlandırıyorlardı. İlçenin ekonomisine, fiziksel görüntüsüne, sosyal durumuna, turizmine olumlu etki yapacak böyle bir çalışma planlarsanız sanırım il dışında olup da memleketinde yaşamak isteyen pek çok insan destekleyecektir. Önerimi saygılarımla görüşünüze sunarım.

Zeynel Abidin İyigün
Güzelkent Mah. 1. TBMM Cad. Isıkent sitesi 29/3
Eryaman / Etimesgut / Ankara
z.iyigun38@gmail.com
0 530 8504657

zeynel abidin iyigun - Sivrihisar İçin Bir Proje

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar İçin Bir Proje