Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar İslami İlimler Vakfı Yemek Yardımı

32 yıldır fakire, yaşlıya ve engelliye sıcak yemek!

Sivrihisar’da bir vakıf 32 yıldan bu yana her Ramazan ayında gönüllü çalışanlarla 1.100 kişilik yemek çıkartıyor, yemek almaya gelemeyen engellilerin ve yaşlıların evlerine kadar götürüyor.

Sivrihisar İslami İlimler Vakfı. 1973 yılında kurulmuş. O günden bu yana fakirin, fukaranın, garibin ve gurabanın yanı başında.

Vakfın bir de aşevi var. Vakfa bağlı aşevi de tam 32 yıldan bu yana Ramazan aylarında iftar yemekleri çıkarıyor. Bu iftar yemeği maddi durumu kötü olan ve iftar edecek bir yer bulamayanlar için. Her gün 1.100 kişilik iftar yemeği hazırlanıyor. Vakfın Başkanı, Sivrihisar Endüstri Meslek Lisesi eski Müdürü Mustafa Altan’ın ifadesine göre; iftar yemeği için aşevine gelemeyecek durumda olan fakir ve fukaraya, engelli ve yaşlıya yemeklerini kendileri evlerine kadar götürüyor. Şu an 70 kadar engelli vatandaşın evine bu şekilde her akşam sıcak yemek gidiyor.

Aşevinin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de çalışanlarının tamamının gönüllü olması, yapılan bu hizmetten tek kuruş maddi gelir temin etmemesi. Yemeklerin hazırlanması için gerekli malzemeleri de Sivrihisarlı hayırseverler karşılıyor. Her gün üç çeşit sıcak yemek çıkıyor.

 

widget logo - Sivrihisar İslami İlimler Vakfı Yemek Yardımı
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar İslami İlimler Vakfı Yemek Yardımı