Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Kaymakamı Değişti

SİVRİHİSAR’DA KAYMAKAM DEĞİŞİKLİĞİ

Sivrihisar’a Yeni Kaymakam Atandı

11 Ağustos 2019 Cumhurbaşkanlığının Valiler kararnamesi ile Sivrihisar Kaymakamlığına Diyarbakır Dicle İlçesi Kaymakamı ALPARSLAN KILIÇ atanmıştır. “Sivrihisar’ın Türkiye’nin güzide ilçelerinden biri olduğunu belirten Kılıç, Sivrihisar’da görev yapmaktan duyduğu mutluluğu ve ilçenin gelişimine katkı sunmak için çalışacağını kaydetti.” 2 Eylül 2019 tarihinde görevine başlayan yeni Kaymakamımıza başarılar dileriz. Hayırlı olsun.

Özgeçmişi

Alparslan KILIÇ 1977 yılında Hollanda’da doğdu. İlk-Orta ve Lise Eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden Mezun oldu.

Sinop – GERZE, Aksaray – GÜLAĞAÇ ve Giresun – DOĞANKENT Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1 yıl süre ile İngiltere’de dil eğitimi ve kamu yönetimi alanında çalışmalar yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile bitiren Alparslan Kılıç, Kayseri – AKKIŞLA, Ardahan – ÇILDIR, Edirne – HAVSA Kaymakamlığının ardından 2016 Mülki İdare Amirleri kararnamesi ile Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kaymakamlığına atanarak görevine başlamıştır. 14 Şubat 2017 tarihinde Dicle Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirilen KILIÇ 11 Ağustos 2019 Valiler Kararnamesi ile SİVRİHİSAR Kaymakamı olarak atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Alparslan KILIÇ iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Add Comment

Click here to post a comment

logo