Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Kültür Gezisi

 – Sivrihisar Kültür Gezisi, Gönül Dağı Turu – 

Pandemi sürecinin Mart ayında normale dönecek olması ile “Rıza Turizm” firması, Gönül Dağı dizisinden dolayı Türkiye’nin tüm illerinden, ilçemiz Sivrihisar’a gezi turu düzenliyor. Firma bu turu her hafta yapmayı planlamaktadır.

Firma, web sitesinden https://www.rizaturizm.com/gonuldagi-sivrihisar-turu.html duyurdu.

rizaturizm - Sivrihisar Kültür Gezisi

SİVRİHİSAR TURU

7 Mart Pazar Günü Sabah 08.00 de Rıza Turizm Nalcacı Ofisi önünde Tur otobüsümüz ile hareket yaklaşık 3 saat sürecek yolculuktan sonra Tarihi, kültürü, doğası ve turizmiyle Nasreddin Hoca’nın da dediği gibi Dünyanın Merkezi olan SİVRİHİSAR, Özgün mimari dokusu, tarihi eserleri, önemli şahsiyetleri, kültürel değerleri, doğa sporları, doğal ve yaban hayatı, endemik türleri içeren flora ve faunasıyla, keşfedilmemiş bir turizm beldesidir.

Tarihi yolların kesişme noktasında Friglerden, Romalılardan, Selçuklulardan, Osmanlılardan devraldığı birçok miras ile ziyaretçilerin ilgisini çeken Sivrihisar, Anadolu’nun en büyük ikinci kilisesi Ermeni Kilisesi Surp Yerortuyun ve başta Anadolu’nun en büyük ahşap direkli Camilerinden Ulu Cami olmak üzere onlarca tarihi camiler, mescit, çeşme, hamam, eski mahallelerde zamanın donup kaldığı hissini verecektir.

Yeni dönem eserlerinden Açık hava heykel müzesi, Saat Kulesi ve seyir terası ile TRT’nin Gönül Dağı dizisi ile ayrı bir ün almış olan Sivrihisar’ı tarihi ile tanıdıktan sonra Gönül Dağı Dizisinin çekildiği yerlerden Taner ve hemşirenin evi, Düğüncünün evi, Ağıtcının evi, Seferin evi, Dileğin evi, Belediye başkanının evi, Kahvehane, Saz evi, Tamirci dükkanları ve Uçağın olduğu yer göreceğimiz yerler arasındadır.

Film setinin devam etmesinden dolayı bu ortamları dışarıdan görme imkanımız olacaktır. Covit-19 önlemleri çerçevesinde oyuncularla temasımız bulunamamakta olup; sahnelerin çekildiği yerlerde uzaktan görme imkanımız bulunacaktır. Programımızda araçta simit pohoça ikramımız olacak Sivrihisar’da ise Ekmek Arası + Ayran ikram edilecektir.

Not: Araçlarımız 34 Kişi ile sınırlıdır. T.C. Kimlik ve HES kodları zorunludur.

Kişi Başı Ücret : 150 TL

0-4 yaş Bebekler Koltuksuz ücretsiz

4-77 Yaş Tam ücret : 150 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetleri

Lüks Ulaşım

Araç içi İkramlar

Ögle yemeği ( Ekmek Arası + Ayran)

Sivrihisar Rehberle Gezi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra Şahsi Harcamalar

Müze ve Ören yeri girişleri

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR GEZİLERİNDE İPTAL KOŞULLARI
Gezi tarihinden önce (perşembe günü) yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.

Gezi tarihinden 2 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

ÖNEMLİ DUYURU:
U-ETDS sistemine e-Devlet üzerinden bilgi girme zorunluluğu 02 Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği hükümlerine göre yolcuların kimlik bilgilerinin sisteme girilme zorunluluğu başlamıştır. Kayıt işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için ödemelerinizi tura başlamadan önce yaparak vatandaşlık numaranızı satış danışmanımıza bildiriniz.

Ulaşım

MİDİBÜS VEYA OTOBÜS İLE ULAŞIM

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.

Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

RızaTur’un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında “ekstra tur bedeli” adı altında ayrıca para toplanmaz.

MÜZEKART UYGULAMASI

Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.

Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Yağmurluk, küçük bir sırt çantası , anorak, kazak, koruyucu krem, rahat bir giysi, rahat bir ayakkabı, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek film, yedek hafıza kartı ve pil

Eskişehir Sivrihisar Haberleri

1 Comment

  • Harika. Bizim için çok güzel bir gelişme. Umarım dizi seti ekibine hoşgörü ile karşılar da daha çok turist gelir. Ekibi seviyoruz 🙂

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Kültür Gezisi