Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Kültürel Değerlerle Dolu

Sivrihisar ilçesini ziyaret eden Vali Azmi Çelik, ilçenin geçmişten gelen kültürel değerleri dolu dolu yaşadığını söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sivrihisar ilçesine giden Vali Çelik, Ballıhisar Mahallesinde bulunan Antik Pessinus Kenti ile Valilikçe desteklenen ve Sivrihisar Belediyesi tarafından yapımı son aşamaya getirilen, Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesinde inceleme yaptı.

Tarihin her dönemini bünyesinde barındıran Sivrihisar ilçesinde kültürel değerlerin dolu dolu yaşandığını belirten Vali Çelik, “Frig, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait birçok eseri bünyesinde barındıran Sivrihisar, tarihi eserleri, önemli şahsiyetleri ve kültürel değerleriyle turizm alanında emin adımlarla ilerlemektedir” dedi. Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ise, tarihi tekrar canlandırmak ve ilçeyi tanıtmak amacıyla 2011 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Valilik ve Sivrihisar Belediyesinin destekleriyle başlanan Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesinin yakında ziyaretçilerin hizmetine sunulacağını kaydetti. İncelemelerinden sonra Vali Çelik ilçeden ayrıldı.

***

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Kültürel Değerlerle Dolu