Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar OSB Hayaldi Gerçek Oldu

SİVRİHİSAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HAYALDİ GERÇEK OLDU

Sivrihisar’ın sosyo-ekonomik önünü açacak büyük bir kalkınma projesi olan, altyapı projesi ihalesi yapılan, yaklaşık 1400 dönüm alanda yapımı planlanan Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları nihayet sonuçlandı ve Yeniköy mahallesi sınırları içerisinde 91 adet tapu senedi törenle Tapu Müdürü Feyzi Budak tarafından Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’ye teslim edildi.

YENİ OSB’nin TAPUSUNU ALDI

Tapu teslim töreninde konuşan Başkan Yüzügüllü; Yıllardır konuşulan, hayal edilen, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren öncelikli olarak üzerinde durduğumuz Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesi ile birlikte Sivrihisar’ın geleceğinin yeniden kurulacağını belirterek, 20 yıllık hayalimizin gerçekleşmesine, Sivrihisar’ın modern bir ilçe haline gelmesine çok az kaldı.

Bugün burada tarihi bir anı yaşıyoruz. Tapu Müdürümüz Feyzi bey ve personelinin özverili çalışmaları ile Sivrihisar OSB ait 3194 sayılı İmar Kanunun 18 uygulama işlemi sonucu 91 adet tapu senedimizi teslim aldık ve artık yatırımcıları Sivrihisar’a bekliyoruz. Sivrihisar’ı teşvik bölgesine aldırmak için yapılan çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Yüzügüllü; İlçemiz OSB ile daha da gelişecek, iş hacmi artacak ve bir cazibe merkezi olacaktır. Sivrihisar’da işsizliğin azalmasını sağlayacak olan bu çalışma ile ekonomimiz canlanacak, köyden kente göçün önüne geçilecektir.

İstihdamın artırılması, vergi indirimi, finansmana erişim olanaklarıyla ilgili teşvik paketlerinin uygulandığını söyleyen Başkan Yüzügüllü, Sivrihisar’a yapılacak yatırımların; yatırım desteği, vergi indirimi, sigorta prim işveren desteğinin yanı sıra ilçe bazlı teşviklerden de yararlanabileceklerini kaydederek Sivrihisar OSB için emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sivrihisar’ımıza hayırlı olsun. Dedi.

OĞUZ EKİCİ/SİVRİHİSAR

Add Comment

Click here to post a comment

Facebook Sayfa