Genel

Sivrihisar OSB Hız Kazandı

– ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ –

Eskişehir’in 3 bin 103 km2’lik yüz ölçümüyle en büyük ilçesi Sivrihisar’da 218 hektarlık alanda yapımı planlanan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) çalışmalar hızlandı. Tarım ve hayvancılıkta bölgede önemli bir üretim noktası olan ilçe, sanayide de bir çekim merkezi haline gelmeyi amaçlıyor.

Sivrihisar Belediyesi öncülüğünde tüm sektörlerin yatırımlarına açık olan OSB’de altyapı projelerinin ihalesinin yapıldığını söyleyen Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Ankara’ya 130, Eskişehir’e 80 km mesafede bulunan Sivrihisar OSB’nin ulaşım avantajları ve geliştirilmesi gündemde olan teşviklerle bir cazibe merkezi olacağını kaydetti. Başkan Yüzügüllü, “Şu anda bakanlık onayında olan altyapı projelerini onaydan sonra bu yıl tamamlamayı hedefliyoruz. OSB’de bulunacak tesis inşaatlarının ise önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor. İlçemizin teşvik kapsamına alınması konusunda girişimlerimiz devam ediyor. Yani buraya yatırım yapılması halinde özel teşviklerin uygulanması söz konusu olabilecektir” diye konuştu.

Başkan Yüzügüllü, OSB’nin hayata geçmesi ile birlikte ilçenin geleceğinin yeniden kurulacağını belirterek, “20 yıllık hayalimizin gerçekleşmesine, ilçemizin modern bir ilçe haline gelmesine çok az kaldı. Sivrihisar’ı teşvik bölgesine aldırmak üzere çalışmamız sürüyor. İlçemiz OSB ile daha da gelişecek, iş hacmi artacak ve bir cazibe merkezi olacaktır.İlçemizde işsizliğin azalmasını sağlayacak olan bu çalışma ile ilçe ekonomimiz canlanacak, köyden kente göçün önüne geçilecektir. dedi.

İstihdamın artırılması, vergi indirimi, finansmana erişim olanaklarıyla ilgili teşvik paketlerinin uygulandığını söyleyen Yüzügüllü, Sivrihisar’a yapılacak yatırımların; yatırım desteği, vergi indirimi, sigorta prim işveren desteğinin yanı sıra ilçe bazlı teşviklerden de yararlanabileceklerini kaydetti.

Dünya Gazetesi – SONER CAVKAYTAR

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar OSB Hız Kazandı