Haber Arşivi

Sivrihisar Panoraması

sivrihisar - Sivrihisar Panoraması

Sivrihisar Türkiye’nin en güzel yerinde tüm halkların en içten komşuluk içinde yaşarken ve nüfusu düşmesine engel olunamazken gençler iş bulamadığı ve sokak hareketlerinin özentisi ile boğulmaya devam ediyor.

Şehir içinde uzun süredir devam eden Modifiye araçların Ralli yaptığı, Okul Önlerinde Serseri hareketlerin yapıldığı ve Erkekler kadar Kız Öğrencilerinde kavgalara karıştığı bir Sivrihisar artık kendini aşmış durumda. Benim oğlumun arkasında üç beş kız diye övünürken, daha 14 yaşında çocuğun Bonzai peşinde koşmasına şahit oluyoruz. Burası sizi şaşırtmasın burası Sivrihisar ve Kamu adına çalışan Bir Sivrihisar Emniyeti ve Sivrihisar Belediyesi var. Sivrihisar Belediyesi kendi kapsamında olan işlerin uygulamasında oldukça başarılı, yaklaşık zor durumda olan 100-150 kişiyi İş Kur ve Kendi Bünyesinde barındırarak sokaklara sahip çıkıyor.

Bakıldığında Sivrihisar’ın bunca işi arasında evine para götürmekten yoksun insanlar sokak ortasında silah çekmekten ve kazançlarını barlarda tüketmekten çekinmiyorlar. Böyle bir durumda Gazete Manşetleri yazmaktan geri kalmayacaklardır. Artık aileler kendileri sahip çıkmazlarsa zor günler devam edecektir. Daha dün bir kişinin ölümü ve sokakta kahvehane taranırken eşine şiddet uygulayanlar küçümsenecek kadar düşük değil.

Merkez nüfusumuz 8000 civarında ve elle tutulan Ekonomiye katkısı olan Meslek yüksek okulu, Sivrihisar Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Kadroları gerisi ayrıntı kadar ufak kalıyor. Sivrihisar Belediyesi İktidar Partisi olması nedeni ile avantaj sağlarken oldukça zor günler Sivrihisar’ı bekliyor. Geçtiğimiz hafta Sivrihisar gibi bir İlçede 3-5 gün sular kesilebiliyor. Büyükşehir Belediyesi Sular İdaresi bir pompa yedeklemekten aciz.

Hepimiz artık Sivrihisar’da gençlere sahip çıkarak İstihdama sahip işler peşinde koşmalıyız. Şehrin Turizm kaynaklarının harekete geçirilmesi ve hızla kamu gelirlerinin Sivrihisar’a düşen payının alınması yönünde çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Panoraması