Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Ramazan Bayramlaşmaları

20. GELENEKSEL SİVRİHİSAR BAYRAMLAŞMAMIZI GENİŞ KATILIMLA YAPTIK.

Geleneksel Sivrihisar bayramlaşmalarının 20. sini Ramazan bayramın 2. Günü olan 5 Haziran 2019 Çarşamba günü Sivrihisar açık Heykel Müzesi yanında bulunan Yörük çadırında işletmeciliğini Emine ve Süleyman Çini’nin yaptığı Yörük Çadırı Emine hanımın Gönül sofrasında yaptık. Sunumunu Faruk Öz’ün yaptığı Programda Geniş katılımın sağlandığı Bayramlaşmıza Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ, Sivrihisar Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Hasan Hüseyin ALTAN, Sivrihisar Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Sayın Murat IŞIK, 2019 yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sivrihisar iyi Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Hüseyin CANTAŞ, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar ve Sivrihisar içinden ve dışından geniş bir katılım sağlandı.

Bayramlaşmada Belediye Başkanı Sayın Hamid Yüzüğülü, Sayın Ahmet Güngör, Sayın Muttalip Akbaş ve Sivrihisar’ın tek profesyonel Rehberi Koray Faydacı’nın konuşmalarından sonra 28-29-30 Haziran 2019’da yapılacak Nasreddin hoca Festivaline davet yapıldı. 

Bayramın 3. günü ise Eskişehir’de bulunan Sivrihisar Sosyal, Kültür ve Dayanışma Derneğinin üyeleri ve Sivrihisarlı hemşehrileri bayramlaşmayı dernek binasında yaptılar.
“Değerli hemşehrilerimiz ve üyelerimiz; Bayramlar birlik beraberliğin pekiştirildiği kaynaşmanın sağlandığı eş dost ve akrabaların ziyaret edildiği kutsal değerlerimiz ve günlerimizdir” diyerek katılımcıların bayramlarını kutlayan Dernek Başkanı İsmail ARSLAN dernek inşaatının kabasının tamamlandığını ince işlerinin devam ettiğini belirterek inşaatla ilgili detaylı bilgi vererek üye ve yardımsever gönül dostlarının desteklerinin ve yardımlarının devam etmesinin önemini belirtti. Söz alan konuşmacılar, inşaatın bu seviyeye gelmesinden dolayı memnuniyetlerini belirterek Başkan İsmail Arslan’a teşekkür ettiler.

Murat Sevimbay

Add Comment

Click here to post a comment

logo