Etkinliklerimiz

Sivrihisar Sadıkbağı Köylüleri Dayanışma Günü Etkinliği

Sivrihisar Sadıkbağı Köylüleri Kültür, Sosyal ve Yardımlaşma Derneği tarafından “Dayanışma Günü” düzenlendi.

sadikbagi etkinlik - Sivrihisar Sadıkbağı Köylüleri Dayanışma Günü Etkinliği

Dernek Başkanı emekli öğretmen İbrahim İpek “Dayanışma günümüzün bu yıl 4. yapıyoruz. Sîzlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Ancak, köyde yaşayanlarımız azaldı, bu yüz­den bakımsızlıktan harap, virane olmuş evleri gördükçe büyük üzüntü yaşamaktayım. Köyümüzün sosyal ve ekonomik ya­şantısı maalesef iyi durumda değil, köyünüze sahip çıkın, dedi.

Sadıkbağı’nın bağrından yetişmiş Şef, Hoca ve Bestekar Hüseyin Erbay’a 50. sanat yılı dolayısıyla Başkan İbrahim İpek tarafından plaket takdim edildi.

Köy camisinde okunan Mevlid-i Şerif ve yemekten sonra Şef Hüseyin Erbay ve öğrencileri Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi sanatçılarından Engin Türkoğlu, Mine Tüıl^oğlu ve Tülay Türk­men’in seslendirdiği Türk Sanat Müziği Konseri zevkle dinlen­di. Konser müzikli eğlence programı ile sona erdi.

Etkinliğe katılan Milliyetçi Hareket Partisi Sivrihisar İlçe Baş­kanı Yaşar Gürel tarafından muhtar Süleyman Özyaman’a Türk Bayrağı hediye edildi.

Etkinliğe; Sivrihisar Belediye Başkan Yard. Hüseyin İlhan, Ak Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Yasin Kas ve yönetim kurulu üye­leri, MHP Sivrihisar İlçe Başkanı Yaşar Gürel, Ankara Sivrihisarlılar Dernek Başkanı Dr. Kasım Ünalan ve köylüler katıldı.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Sadıkbağı Köylüleri Dayanışma Günü Etkinliği