Akif Yaşar Yurtdaş

Sivrihisar Spor

SİVRİHİSARSPOR : 3. Bölüm

Sivrihisarspor ile ilgili olarak, bundan önce yaptığım paylaşımda, başta İbrahim Demirkol abi olmak üzere, Niyazi Koca, Mete Danış ve Ali Osman Daşdelen, Murat Sevimbay, Erhan Eroğlu, Mehmet Cemil Sezer, Oğuz Ekici gibi pek çok kardeşimden Sivrihisarspor’a dair bilgi, görüş ve düşüncelerini belirten olumlu ya da eleştirel manada çok değerli yorumlar aldım. Çok önemsediğim, bu yorumlar neticesinde paylaşımı geliştirmeye, eksiklikleri gidermeye, yanlışları düzeltmeye çalıştım. Katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim. Ancak, özen göstermeme rağmen, yine de atladığım, gözümden kaçan hususlar mutlaka olmuştur.

Paylaşımlarım her zaman eleştirilere açıktır. Yapıcı eleştiriler ile doğru olana ulaşmamız mümkün olacaktır diye düşünüyorum.

Daha önce ki yazımda, “Aslında benim yapmak istediğim, ileride Sivrihisar’da sporun tarihçesini yazacak olanlara küçük de olsa bir ışık tutmak ve çok kıymetli yorumları ile katkıda bulunan dostların bilgi ve görüşlerinin değerlendirilmesini sağlamaktır.” demiştim.

Gerçekten de yapmak istediğim buydu. Sivrihisarspor konusunu gündeme taşımaktaki gayem, bu hususta işin ehli, bilgi sahibi olanların, spor otoritelerinin konuya sahip çıkmalarına ve daha kapsamlı bir çalışma ile konuyu ele alınmalarına vesile olabilmektir. O nedenle, başta Ahmet Atmaca, İbrahim Demirkol ve Harun Işık gibi önceki dönemlerde kulüp başkanlığı yapanlar olmak üzere, geçmişten günümüze Sivrihisarspor ‘da başkanlık yapmış, yönetimlerinde bulunmuş kişilerin ve takımlarında oyuncu olarak yer alanların bilgi, tecrübe ve görüşleri ile Sivrihisarspor konusunu ele almalarının çok yararlı olacağı kanaatindeyim.

Sivrihisarspor’un tarihçesinin yazılması ve tarihi süreci içinde çekilen güçlüklerin, zaferlerin, sevinçlerin, üzüntülerin yer aldığı anıların kayıt altına alınması, bunların gelecek nesillere aktarılması ile hem sporun geçmişi unutulmamış olacak, hem de gelecek nesillerin spora ilgi duymaları sağlanacaktır.

Sivrihisarspor’un arkasında bir tarih yatıyor.
Bu tarih unutulmasın istiyorum…
Bu çağrıya ses verilsin istiyorum…
Saygılarımla. Yaşar YURTDAŞ
……..
NOT: SİVRİHİSAR SPOR TARİHİNE NOT DÜŞMEK ADINA ÇOK DEĞERLİ BULDUĞUM YORUMLARI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

“Sayın Hocam birde Sivrihisar Genç takımın kurduğu Sivrihisar Genç spor var Ali Baş’ın Eski Zeki Çıracı’nın kahvehanesini kulüp gibi kullanan Sivrihisar genç takım Sivrihisarspor dan 2 sezon ayrılmış Genç oyuncuların kurduğu takımdır, O dönemde Sivrihisarspor a maç teklifi yapılmış fakat kabul edilmemiş güçlü bir takımdır. Bu takım tamamen her takımda olduğu gibi bir takım küskünlükler nedeniyle kurulmuş tamamen amatör takımdır şahsımda bu takıma en son katılan o dönemin genç oyunculardan biridir tarih 1980.. 1982 arasıdır.
(Ali Osman DAŞDELEN)
…….

“Hocam ağzınıza sağlık, kaleminize güç ve kuvvet. Tabi ki Sivrihisar spor bir tarih. O dönemin şartlarında Sosyal kültürel alanda sportif faaliyetler ile ilçemizde arkadaşlığın dostluk ve kardeşliğin pekiştiği bir camia olarak göz önünde olan bir cemiyet. Mutlaka ki bu cemiyetin oluşmasında ön ayak olanlar olacaktır. Bizimde tanıklık ettiğiniz ve terini akıttığımız dönem 1970 den sonraki dönemdir. 1974 te Başta Kulüp başkanlığımızı yapan Sayın İbrahim Demirkol ve birçok arkadaşımızda emeği olan ve o siyasetin kanlı günlerinde kardeşin kardeşe düşman olduğu dönemde Sivrihisar spor çatısı altında gençleri bir araya getiren Rahmetli Avni DİZMAN’ı anmamak imkansızdır. Ayrıca Niyazi Koca ve Engin Çam arkadaşlarımızın da büyük emek ve gayretlerini de unutmamak gerekir.”
(Mete DANIŞ)

sivrihisarspor 7376 - Sivrihisar Spor

sivrihisarspor avni dizman - Sivrihisar Spor

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Spor