Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Turizm Haberleri

Sivrihisar’da Turizm Sezonu Başladı!

turizm sezonu grup ispanyol - Sivrihisar Turizm Haberleri

Sivrihisar Turizm Haberleri

Medeniyetlerin buluşma noktası olan, tarihi dokuları, yöresel lezzetleri, coğrafi özellikleri ile geçmişten geleceğe yolculuk yaptıran güzel ilçemiz Sivrihisar’da turizm sezonu açıldı. Sezonun ilk yabancı misafir grubu İspanya’dan geldi. İspanyol misafirlerimizi ilçemizde ağırladık.

İspanya’da düzenlenen turla gelen grup tarih ve kültür hazinesi Sivrihisar’ımıza hayran kaldıklarını dile getirdi. Kilim Müzesi, Nasreddin Hoca Kültür Evi, Ulu Cami, Zaimağa Konağı, Açık Hava Heykel Müzesi, Saat Kulesi & Seyir Terası ve Ermeni Kilisesini ziyaret eden İspanyol grup Sivrihisar’ın tarihi dokusu karşısında ve misafirperverliğinden dolayı mutlu olduklarını belirterek Sivrihisar Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.

Turizm Ofisi Açıldı !

turizm danisma ofisi - Sivrihisar Turizm Haberleri

Turizm Danışma. Yerli ve yabancı turistlerin gezilecek alanlarda zorluk çekmemeleri, bilgi sahibi olmaları, ilçeyi daha rahat gezebilmeleri ve Sivrihisar’ın kültürünü tanımaları adına Sivrihisar Belediyesi tarafından yapılan “Turizm Ofisi” hizmete açıldı.

Tarihi dokuları, müzeleri, dağları ve doğasıyla turizmin başkenti olan Sivrihisar’da, çalışmalarımız ve projelerimiz devam ediyor. İlçemizde Sivrihisar Belediyesi “TURİZM OFİSİ“ (Tourist Information) kuruldu. Sivrihisar’ımıza hayırlı, uğurlu olsun.

Medeniyetlerin buluşma noktası olan, barındırdığı tarihi değerleri ve yöresel lezzetleri ile yerli ve yabancı turistlerin çokça ilgisini çeken Sivrihisar’da turizm sezonu başlıyor. Tarihi turistik alanların bilgilerinin aktarıldığı Turizm Ofisinde Sivrihisar Belediyesi rehberleri de vatandaşlara yardımcı oluyor.

***

Sivrihisar Belediyesi ilklere imza atmaya devam ederken, yeni projeleri de bir bir hayata geçiriyor.

Girişimleri ve yeni projelerle ilçeye değer katan Başkan Hamid Yüzügüllü, tarih, kültür, medeniyetler diyarı Sivrihisar’a bir yenilik daha getirdi. Yapılan çalışmalarla Sivrihisar’ı turizmin başkenti yapmak için çaba sarf eden ve düzenlediği Uluslararası Festivallerle yüz binleri ağırlayan, dünyaya Sivrihisar’ın ismini duyuran, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Sivrihisar’da Başkan Yüzügüllü “Turizm Ofisi” (Tourist Information) kurdu.

turizm ofisi - Sivrihisar Turizm Haberleri

Kadın girişimcilerin her zaman yanında olan ve verdiği desteklerle ilçedeki kadınlara istihdam yolu açan Sivrihisar Belediyesi bunlara bir yenisini daha ekledi. “Yerel Kadın Üretici Destekleme Projesi” kapsamında yeni girişimci kadınlar kazandırmak için çalışmalar yapan Sivrihisar Belediyesi, vatandaşların günlük taze köy sütü, köy peyniri, tereyağı ve köy yumurtasını güvenle alabileceği, kolaylıkla ulaşabileceği “Süt Evi” açıldı.

Ayrıca, yine Sivrihisar Belediyesi “Yerel Kadın Üreticiyi Destekleme Projesi” kapsamında vatandaşların ve ilçeye gelen misafirlerin doğal taş fırında pişen köy ekmeği alabileceği, yöresel ekmeklerin olduğu “Ekmek Evi” açıldı.

***

7 Ekim 2020 – Sivrihisar Haberleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Turizm Haberleri