Necmi Günay Yazıları

Sivrihisar ve Köylüleri Derneği

SİVRİHİSAR VE KÖYLÜLERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Derneklerin amacı; Sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmek, toplumun sosyoekonomik düzeyini yükseltmek, tarihi ve kültürel değerlerin korunması ve tanıtılmasına katkıda bulunmaktır.

Dernekçilik bilindiği üzere, bir siyasi yönetim şekli ve amacı olmayıp, kar beklentisi olmayan tamamen üyelerinin birlik beraberliğini sağlamakta ve ortak kültürün yaşatılmaya çalışıldığı işlevler yüklenen olgudur. Daha çok gurbetçi insanların bir araya gelip kent kültürünü yaşatmak, manevi değerlerin kaybolmasını önlemek, dönemsel olarak hatırlatmak yaşamak ve yaşatmaktır.

Bu manada 10.02.2013 Pazar günü Sivrihisar’lı Hemşehrilerimin nazik daveti üzerine Eskişehir Emek mahallesinde yeni kurulan “SİVRİHİSAR ve Köylüleri Yardımlaşma Derneğe” gittim. Eskişehir’de saygın bir topluluk olan, SİVRİHİSAR’lı hemşehrilerimiz kendi aralarında sosyal dayanışma ve yardımlaşmayı daha etkin hale getirmek ve sosyal yaşam seviyelerini artırmak amacıyla Dernek çatısı adı altında toplanıp faaliyetine resmi olarak devam etme fikrini benimsemişlerdi.

Eskişehir’de yaşayan Sivrihisarlılar, Emek mahallesinde içi küçük içeriği çok büyük mekanda bir araya gelmişlerdi. Eskişehir’de bulunan hemşehrilerimizin sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer konularda birlik ve beraberliklerinin sağlanması, ortak sorunlarının dernek çatısı altında çözüme kavuşturulması amacıyla dernek girişiminde örgütlenmesi karşısında oldukça mutlu olduğumu ifade etmeliyim.

Derneğin açılışını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN Bey yapmış, derneğin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilemiştir. Açılışa siyasi parti yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve geniş bir halk katılımı olmuştur.Katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

Derneğin kurucu Başkanı Yusuf ÖZEY, konuşmasında Eskişehir’de yaşayan Sivrihisar ve köylülerini bir araya getirmek için yaptıkları çalışmalara destek verenlere teşekkür etti. Bizde SİV-DER olarak yeni kurulan derneğimize hayırlı olmasını diler, ortak çalışacağımızı ve her konuda yardımda bulunacağımızı ifade ettik.

Eskişehir’de yaşayan Sivrihisar ve köylülerinin yeni kurulan derneklerine olan destekleri kadar önemli olan bir diğer hususta; Dernek yönetimlerini denetlemeleri ve sorgulamalarıdır. Sorgulamalar asla rahatsızlık yaratmamalı, aksine, yapılan çalışmaların devamı açısından eksik yöntemler varsa giderilmeli, yönetimi daha sağlıklı ve bilinçli çalışmaya teşvik etmelidir.

Bu vesileyle Dernek Başkanı Sayın Yusuf ÖZEY, Kurucu Üyeler Şükrü YAHNİ ve Kadir FİKİR Beylere göstermiş oldukları fedakârlıktan ve katkılarından dolayı şükranlarımı sunarım. Eskişehir’de yaşayan Sivrihisar ve köylüleri sosyal, kültürel yardımlaşmanın ilk adımını başlatmış oldu. Bu adımın kendilerine ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmelerini temenni ediyor, Şahsım olarak çalışmalarında her zaman yanlarında olduğumu, desteklerimin devam edeceğini ifade ediyorum.

Tüm hemşehrilerimizi dernek lokaline bekleriz.

SİVRİHİSAR adını duydukça gözleri parlayan ve ” SİVRİHİSAR sevdasını” içinde hisseden tüm hemşehrilerime saygılar sunar, işlerinde kolaylıklar dilerim.

SAYGILARIMLA Necmi GÜNAY

15 Şubat 2013

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar ve Köylüleri Derneği