Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’a Turist Akını

Sivrihisar’ın tarihi ve turistik değerlerini görmek, yöresel lezzetlerinden tatmak isteyen vatandaşlar, havaların ısınmasıyla özellikle hafta sonlarında Sivrihisar’a akın etmeye başladı.

sivrihisar turist ziyareti - Sivrihisar'a Turist Akını

Dünyaca ünlü Nasreddin Hocamızın dediği gibi “Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da” günlerini geçirmek için İstanbul’dan gelen vatandaşlar ile görüşen Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar’a turistik ilginin her geçen gün arttığını belirterek, yurtiçinden ve yurtdışından gelen turistlerle ilçe ekonomisinin de giderek canlılık kazandığını söyledi.

Sıla Özlemi Giderdiler

Sivrihisar’ın köklü ailelerinden Delikbaşlar, Hacıibrahimler, Hacıbatlar ve Badeler, birbirlerine akrabadır. Bu ailelerin Eskişehir, İstanbul, Antalya ve İzmir’de yaşamlarını sürdüren 22 bayan geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek, Ata Diyarı Sivrihisar’ı ziyaret edip, sıla özlemi giderdiler.

Sivrihisar Belediyesinin rehberliğinde gün boyu süren ziyarette, her bir bireyin yıllar önceki çocukluk ve gençlik döneminin anıları canlanmış, duygu dolu anlar yaşanmasına neden olmuştur.

Sivrihisar’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini restore ve sokak sağlıklaştırması projeleri ile yeniden gün yüzüne çıkaran Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve ekibine teşekkür eden grup üyeleri, tarih ve kültüre verilen önem nedeniyle ilgilileri kutladılar.

Beraber yenilen yöresel Sivrihisar yemeğinden sonra ilçeden ayrılan akraba topluluğu, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, sıla özlemi gidermenin huzuru ve mutluluğu içinde Sivrihisar’dan ayrıldılar.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'a Turist Akını