Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Bir Şampiyon Doğuyor

sila cirit - Sivrihisar'da Bir Şampiyon Doğuyor

O BİR ŞAMPİYON ADAYI

Bozkırın Ortası Evliyalar Diyarı Sivrihisar’da Bir Şampiyon Doğuyor. İlçemiz Hasan Karacalar Orta Okulu 8. sınıf öğrencisi Sıla Şekercioğlu Trabzon’da yapılan Orta Okullar arası Atletizm yarışlarında Eskişehir’ İlini Temsilen Ferdi olarak katıldığı Cirit atma kategorisinde Türkiye 2. Olarak Kürsüye çıktı ve biz Hemşehrilerini gururlandırdı.

Sıla Bizlerin görmediği Buz dağının görünmeyen kısmında, yazın 3 ay tatil yapmadan antrenman yapan bir kız çocuğu ve onun attığı her adımı takip eden bir hocası var Eren Şafak Hasan Karacalar Orta Okul Beden eğitimi Öğretmeni.

3 ay sentetik futbol Sahasında (Eskişehir de rakiplerinin tartan zeminli Atletizm sahasında antrenman yapıp daha iyi imkanlarla yarışmalara hazırlanmalarına rağmen Sivrihisar’da kısıtlı imkanlarla Antrenman yapıp Müsabakalara hazırlanan Sıla’nın rakibi yok) sadece İki kişi Hocası ve Sıla yer yer çok sıkıldılar ama onları hırsları ve istekleri yıldırmadı. Hedefleri hep bu seneki finale kalma istekleriydi. Nitekim Bu sene, önce Eskişehir 1.si sonra Türkiye gruplar ikincisi (Ankara) olarak Trabzon’a Türkiye Finaline gittiler.

Geçen sene finali 20 cm ile kaçıran Sıla’nın bu sene tek hedefi finale kalıp Türkiye de ilk 5 sporcu arasına girmekti Allah’a çok şükür en iyi derecesini atarak 35.69 mt. Ortaokullar Türkiye 2.si oldu. Gerçekten bu başarı küçümsenecek bir başarı değil, büyük bir başarı. Çünkü Türkiye de yaklaşık 800 sporcu cirit atma branşında Müsabakalara katıldı.

Öncelikle Sıla ve Hocası Eren Şafak’a en büyük desteği Sıla’nın Annesi Ayşe Kaya verdi. Maddi manevi her zaman Kaymakam Sayın Erdinç Yılmaz ve Sivrihisar Belediye Başkanımız Sayın Hamid Yüzügüllü hep yanlarında oldu (malzeme eksiklikleri, ulaşımı vs..) giderildi, bunun yanında Esnaf ve kefalet odamız Sayın İsmail Sakarya ve Hasan Karacalar Orta Okulu Müdürü Sayın Fazıl Özkara beyefendi verdi Sporcumuz olan desteklerini devamlı eksik etmedi.

sila sekercioglu - Sivrihisar'da Bir Şampiyon Doğuyor
Sıla Şekercioğlu

Sıla’nın Bundan sonraki hedefi ALLAH nasip ederse görebilirsek o günleri, Milli formayı terletip Ülkemizi Uluslararası Müsabakalarda temsil ederek Bayrağımızı göndere çekip İstiklal Marşımızı Yabancılar dinletmek inşallah Sıla’nın kısıtlı imkanlarla başardığı bu Başarıdan sonra neden bunu başaramaması.

Bizleri gururlandırıp Sevindiren Sporcumuz Sıla Şekercioğlu ve Sayın Hocası Eren Şafak’a sonsuz Teşekkürlerimizi sunar ilerde Sıla’yı daha iyi yerlerde göreceğimizi umuyoruz.

Bizlere zamanını ayırarak bu güzel söyleşiyi veren Sayın Hocamız Eren Şafak Beye sonsuz teşekkürlerimi Sunarım.

Şenol ÖZ.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da Bir Şampiyon Doğuyor