Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Değişim Başlıyor

– SİVRİHİSAR’DA DEĞİŞİM BAŞLADI –

kadinlara tesvik gezisi - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

SİVRİHİSARLI 2000 KADINA TEŞVİK GEZİSİ

Sivrihisar Belediyesi ilçenin ekonomisi ve turizmi için yeni bir proje başlattı. Sivrihisarlı kadınlara iş fikri geliştirebilmeleri ve iş hayatına kazandırılmaları adına teşvik gezileri düzenlendi. Proje kapsamında düzenlenen turlarla ilçemizden 2000 kadın teşvik gezilerinde yer aldı. Sivrihisarlı kadınlarımızın iş hayatına kazandırılmalarını, yaratıcı ve farklı iş fikirleri geliştirebilmelerini amaçlayan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, teşvik gezilerinin tamamlanması ardından iş hayatında yer almak isteyen bayanlara destek verdi. Sivrihisar ilk kadın girişimcilerini kazandı. Proje ilk olarak 2016 yılında “Sivrihisar’da değişim başlıyor” sloganıyla başlamıştı.

beypazari yolculuk - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

SİVRİHİSAR’LI KADINLAR BEYPAZARI’NDA !

İlçedeki kadınlar yeni iş fikirleri bulabilmeleri için turlarla Beypazarı’na götürüldü. Sivrihisar Belediyesi tarafından İlçemiz kadınlarının iş fikri geliştirebilme, iş hayatında yer alabilmeleri adına Beypazarı ilçesine düzenlenen tanıtım ve teşvik turları kapsamında ilk grup ziyareti “20 Ağustos 2016 Cumartesi” günü başlamıştır.

Sivrihisarlı kadınlarımız tarafından gerçekleştirilen Beypazarı tanıtım, teşvik ve fikir edinme ziyareti dolu dolu geçti. Düzenlenen turlar ile Beypazarı’ndaki uygulamaları gören ilçedeki kadınların Sivrihisar’da da ekonomiyi ve turizmi geliştirecek yeni iş fikirleri ortaya koyması ve uygulamaya geçilmesi amaçlanıyor. Düzenlenen turlardan ilkine ilçeden çok sayıda kadın katıldı. Turla Beypazarı’na giden vatandaşlar ilçeyi gezerek Sivrihisar’da turizme yönelik yapabilecekleri projeler konusunda fikirler edindiler.

İlçe turizm alanları ve müze ziyaretlerinin yanı sıra Beypazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Zafer POYRAZ tarafından halk evinde kadınlarımıza Beypazarı Turizminin başlangıç ve gelişim evrelerini içeren sunum yapıldı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Beypazarı tanıtım, teşvik ve iş fikri geliştirme turlarının ilk etabına katılan kadınlarımıza katıldıkları sunum esnasında Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid YÜZÜGÜLLÜ arayarak onlara olan inancını ve desteğini bir kez daha gösterdi.

İLÇEYE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “Sivrihisarlı kadınlarımızın iş hayatına kazandırılmalarını, yaratıcı ve farklı iş fikirleri geliştirebilmelerini amaçlayan Sivrihisar Belediyesi tarafından Beypazarı ilçesine tanıtım ve teşvik turları düzenliyoruz. İlçedeki kadınlarımızın bu geziler sonrasında geliştirecekleri ve uygulayacakları iş fikirlerinin ilçeye önemli katkıları olacağını düşünüyoruz. Kadın girişimcilerin projelerine destek olacağız” dedi.

beypazari 0 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 1 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 2 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 3 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 4 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 5 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 7 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

beypazari 8 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da Değişim Başlıyor