Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Değişim Başladı

SİVRİHİSAR’DA DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM BAŞLADI !

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün büyük gayret ve çabaları sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilçemizde bulunan 8 Sokağa kazandırılan Sokak Sağlıklaştırma çalışmaları başlamıştır.

Sivrihisar’ın tarihi güzelliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Sivrihisar Şadırvan Meydanında kentsel tasarım çalışması yapılacak ve Ak Çeşme Caddesi, Hazinedar Sokak, Yemenici Sokak, Prof.Dr Nabi Avcı Caddesi, Santral Sokak, Kutlu Çeşme Sokak ve Şahin Sokak olmak üzere 8 alanda Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarımız başlamıştır.

Gerçekleşen sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında yer alan sokaklarda bulunan iş yerlerine kentin tarihi yapısına uygun bir biçimde estetik kazandırılacak. Cephe sağlıklaştırma çalışmaları ile iş yerleri tarihi dokusuna uygun olarak yaşama uyarlanacak ve bu değerler gelecek nesillere taşınacak olup, bu şekilde ilçe turizmine katkı sağlanacaktır.

Sivrihisar’a daha fazla hizmet getirmenin gayreti içerisinde olan Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, kent ekonomisine canlılık katan turizme gerekli önemi verdiklerini belirterek, gerçekleşen proje kapsamında sokak sağlıklaştırma çalışmasını gerçekleştiriyoruz, büyük bir potansiyeli içinde barındıran ilçemize yapılacak olan çalışmalar ile ciddi bir yere geleceğini ifade eden Yüzügüllü, “ İnşallah kısa bir süre sonra bitireceğimiz çalışmalar ile sokaklarımız ihtişamlı kadim kent görünümüne kavuşacaktır ” dedi.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da Değişim Başladı