Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Güvenlik Toplantısı Yapıldı

p style=”text-align: justify;”>Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen ve ilçenin asayiş sorunlarının ele alındığı Asayiş ve Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Belediye Toplantı Salonunda yapıldı.

guvenlik toplanti - Sivrihisar'da Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Toplantıya; İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Güneş, Cumhuriyet Savcısı Eda Kurt, Emniyet Müdürü ilhan Sarıca, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Kurt, Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Emniyet Müdürü İlhan Sarıca tarafından yapılan sunumda; Sivrihisar’da 5 ay önce göreve başlar başlamaz FETÖ/PYD Terör Örgütü ile yapılan mücadeleyi anlattı.

Sivrihisar’ı 13 ayrı noktada 27 kamera ile izliyoruz. Görüntüler 1 ay boyunca muhafaza ediliyor. Mobese kameralarını çoğaltmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bizim amacımız vatandaşlarımızın gece yastığa başını koyduğunda kendini güvenli, huzurlu hissetmesini ve yaşamasını sağlamak. Personelimiz resmi ve sivil araçlarımızla 7/24 Sivrihisar’ın güvenliği için çalışıyoruz. Özellikle muhtarlarımız bizim yol göstericimiz olmalı, kayıtlarını düzenli tutmalı ve bize bildirmeli. Her ihbarı değerlendiriyoruz, asayiş ve güvenliği sağlamak bizim işimiz. Vatandaşlarımızın güvenliği ve huzuru için fedakârca çalışıyoruz, dedi.

Kaymakam Erdinç Yılmaz; Güvenlik sadece Kaymakamın, Emniyetin, Jandarmanın, Cumhuriyet Savcılığının değil hepimizi ilgilendiren çok önemli bir konu. Eğer halkla bütünleşirseniz her derdin, sorunun üstesinden kolayca gelirsiniz. Yaşadığımız yer nüfus olarak çok büyük değil, bu yüzden bizim memlekette bir şey olmaz demeyin, dikkatli ve hassas olun.

Bu tür toplantıların İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda düzenli olarak yapıldığını belirten Kaymakam Yılmaz, yapacağınız bir işte halkın desteğini alır, bu desteği yanınızda hissederseniz sorunların çözümüne çok kolay ulaşılacağından kimsenin şüphesi olmasın, dedi.

Sivrihisar’ın daha huzurlu ve güvenli olması için katılımcılar tarafından aktarılan konuların giderilmesi hususunda notlar alınarak, çalışmaların hemen başlayacağı belirtildi.

OĞUZ EKİCİ/SİVRİHİSAR

Güvenlik Kurulu Toplantısında uça park ile ilgili “Sivrihisar’daki adli vakaların yüzde sekseni uça parktaki olaylardan kaynaklandığı dile getirilerek, uça parkın güvenlik kameralarıyla izlenmesi kararı da alındı.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da Güvenlik Toplantısı Yapıldı